COPY/PAST

COPY/PAST

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

березень - червень 2018

кафе-вітальня та конференц-зал Центру міської історії

У цьому виставковому проекті Андрій Бояров вдається до практики апропріації, щоб  звернути увагу на проблеми вивчення та збереження архівів митців та фотографів, які працювали у Львові у першій половині ХХ століття.

"Роботи використані  у цьому проекті – авторські. Вони належать непересічним діячам передвоєнної львівської сцени нових тоді медіа – фотографії і фільму. Серед них Яніна Мєжецка, Вітольд Ромер, Ное Лісса та Владислав Беднарчук. Незважаючи на те що рівень їхніх творів знаходився у співголоссі з тогочасними глобальними модерністичними пошуками, локально статусу "митців" вони фактично не мали, і не мають до тепер. Під визначення "аматорів" (навіть у найкращому значенні) вони також не підпадають,  а найчастіше їхня освіта і професійна діяльність перебувала поза художніми аспіраціями. Я збільшую їхні праці, у порівнянні з оригіналами, але, напевно, не перебільшую – в стосунку до (не)належного тепер їм місця світових гравців у локальній історії мистецтв," – наголошує художник.

Андрій Бояров

візуальний митець, незалежний куратор і дослідник, живе і працює у Львові. Основним медіумом, з яким найчастіше має справу митець, є фотографія у різних її формах та жанрах. Власні роботи, знайдені анонімні архіви, перезняті зображення з інших носіїв, а також звернення до інших митців та перевикористання їхніх робіт для Боярова є матеріалом, з якого він формує своє повідомлення як автор. Як куратор він тісно працює із темою львівського авангардного та модерного мистецтва. Oстання велика виставка – “Монтажі. Дебора Фоґель і нова легенда міста”.

Відкриттю виставки передуватиме лекція Адама Соботи "Львівська фотографія міжвоєнного періоду".

Виставка "COPY/PAST" є частиною програми Міського медіаархіву [розaрхівування], що покликана популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості і використовувати архівні матеріали у неакадемічних формах та форматах.

Версія проекту COPY/PAST – (Не)вірна копія була показана влітку 2017-го року у Мистецькому Арсеналі в рамках польсько-української експозиції "Мистецька праця. ART-WORK".

Виставка COPY/PAST реалізована за підтримки Львівської міської ради.

Зображення:

Верхнє: Навчання парапланеристів у Львові / Архів концерну газети "Щоденний Ілюстрований Кур'єр – NAC"

Галерея: Ірина Середа