Під час “Тижня актуального мистецтва” у Центрі

Під час “Тижня актуального мистецтва” у Центрі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15-20 жовтня 2008

Виставковий зал Центру міської історії

У співпраці із Інститутом актуального мистецтва у Львові та в рамках проведення Тижня актуального мистецтва у Центрі міської історії було відкрито три проекти та проведено майстер класи відомих українських та зарубіжних художників.

Проект Євгена Равського (Львів) "HALYWOOD"

Ідея проекту:
"HALYWOOD" - гра слів. Гра з відомою, впізнавальною назвою HOLLYWOOD, що стала вже словом-символом, означенням країни кіно, країни мрій. Тільки не HOLLY, а HALY. HALY - в латинській транскрипції це початок слова HALYCHYNA.  WOOD -англійське слово "ліс".
HALYWOOD - галицький "ліс", Галичина - "країна мрій" з усіма її потенціями і пустотами, традиціями і втратами - в широкому культурному сенсі і в конкретному, що стосується галицького кіновиробництва початку ХХ століття. "HALYWOOD" означує приховану потенцію Галичини та Львова, зокрема в продукуванні повно- і коротко-метражного кіно, мультиплікації, відео-арту (Фестивалі "КІНО-ЛЕВ", "КІНО-левчик"....)
В експозиційному приміщенні Центру міської історії Центрально-Східної Європи було виставлено сім фотомонтажів - видів міста з введенням у львівський ландшафт відомих архітектурних форм - світових культурних центрів (Музей Гугенхайма, піраміда Лувру і т.д.)

Цілі:
за допомогою псевдо-реальних, провокативних фотомонтажів продемонструвати прихований і втрачений потенціал Львова, його перспективи як міжнародного центра культури.

Проект Віктора Лавного (Ужгород) "AVATARIUM"

Ідея проекту:
Що є реальне? Для сучасної людини, активного юзера мережі, це питання не риторичне. Певні поняття, явища та процеси віртуального світу швидко обростають м'ясом реальності. Власне, це вже не реальність, а гіперреальність (привіт Бодріяру!), яка виникає, коли культурні уявлення і знання втрачають зв’язок із соціальною та людською реальністю і стають автономними – симулякрами (початково цей термін означав – зображення, картинку, репрезентацію, походить від simulio – робити вигляд, вдавати).
Одним із ключових понятть проекту стало паняття аватари. Індуїстський термін "аватара" (із санскриту avatara - сходження) означає втілення Бога (Вішну) у земних героях (Шіва, Крішна, Ганеш, Будда тощо). Аватара в інтернеті – це невелике статичне або анімоване зображення (часто обмежене у розмірах певним числом пікселів), що відображає постійну чи тимчасову сутність користувача. Зазвичай це не є справжня фотографія юзера. Аватара відображається у профілі користувача форуму або сайту і допомогає справити певне враженя на віртуального співрозмовника.

Цілі:

дослідження дискурсивного простору категорій віртуального та сакрального, міжобразної комунікації; візуальне та контекстуальне зіткнення реально існуючого та віртуального, 'об'єкту та симулякру;пошук означення та ідентифікації; актуалізація самого питання «сакральності» у просторі активної комунікації симулякрів та віртуальної реальності.

У дворику Центру міської історїі міської також відкрито виставку-інсталяцію Юнії Коваль, яка досліджує межі реального та сюрреального.

Впродовж "Тижня актуального мистецтва у Львові" в Центрі відбулися:

  • майстерклас Павла Макова
  • лекція Редаса Діржиса (Литва), учасник ІІІ-х Днів Мистецтва Перформансу
  • лекція Алєксандра Сарни (Білорусь), учасник ІІІ-х Днів Мистецтва Перформансу
  • лекція Володимира Кауфмана (Україна), учасник ІІІ-х Днів Мистецтва Перформансу
  • лекція Януша Балдиги (Польща), учасник ІІІ-х Днів Мистецтва Перформансу