Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу

Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

8.11.2022, 20:30 за Києвом

Університет Джорджа Вашингтона

Запрошуємо на виставку "Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу", яку Центр міської історії організовує спільно із Канадським інститутом українських студій та Університетом Джорджа Вашингтона.

Голий степ Донбасу створив сцену для одного з найамбітніших промислових проєктів у Європі, який наприкінці ХІХ століття об'єднав імперських урядовців, бізнесменів, інвесторів, експертів та майбутніх робітників. Новина про багаті поклади заліза й вугілля приваблювала людей з різних куточків Російської імперії та Європи.

Більшість міст, розташованих на Донбасі, такі як Донецьк, Луганськ, Краматорськ, Алчевськ, Горлівка та Єнакієве, починали свою історію як робітничі селища. За радянський період вони розвинулися у великі та середні міста, утворивши щільну міську мережу. Попри всі зміни у XX столітті, деякі речі залишилися незмінними: підприємства зберігали свій вплив і контроль, а промислове виробництво, праця, державна політика та всі аспекти щоденного життя залишалися тісно взаємопов'язаними. Наша виставка розглядає ці зв'язки, які тривали впродовж більш ніж ста років, і ставить питання про те, як компанії впливали та формували соціальні й економічні умови, природне та міське середовище, культуру та повсякденне життя в регіоні Донбасу.

Цей проєкт реалізований в контексті нинішньої російської агресії та війни в Україні. Політики, підприємці, дослідники, люди на Донбасі та за його межами стоять перед складним завданням визначити політичні, економічні, людські та культурні ресурси, необхідні для подолання конфліктів та розв'язання проблем: як старих, так і нових. Цією виставкою ми прагнемо сприяти більш комплексному та критичному суспільному розумінню одного з найстаріших індустріальних регіонів сучасної України та Європи.

ОРГАНІЗАТОРИ

  • Центр міської історії
  • Канадський інститут українських студій, Едмонтон
  • Університет Джорджа Вашингтона

Автори: Володимир Куліков та Ірина Склокіна

Дизайн: Вікторія Фединець, Андрій Лінік, Ірина Цімерман

Редагування: Вікторія Донован

Зображення люб'язно надали: Горлівський художній музей, Донецький обласний художній музей, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного, Музей історії міста Краматорська, Музей історії Єнакіївського металургійного заводу, Стахановський міський історико-художній музей, фотографи Георгій Іванченко, Дмитро Козацький, Євген Нікіфоров

Подяка за допомогу в підготовці виставки: Олексію Чеботарьову, Софії Дяк, Ірині Мацевко, Дорі Мераї та Марлен Ларюель

Фінансово підтримав проєкт Ігор Ліскі

  • img

  • img