Як говорити з дітьми про війну?

Як говорити з дітьми про війну?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3 лютого 2016 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Інформаційний простір, який оточує дітей, переповнений складними поняттями, породжує у них багато запитань, на які часто, ми, дорослі, не маємо відповідей. Діти не живуть у вакуумі, щодня отримуючи інформацію з різних медіа, соціальних мереж чи з вулиці. Виникає потреба знайти просту мову для розмови про складні речі, щоб викликати розуміння, а не травмувати.

Ми не давали відповіді на всі запитання, натомість намагались створити простір для спільного обговорення та поділитись власним досвідом.

Разом ми шукали відповіді на питання: Чи можемо з дітьми говорити про все? З якого віку можна говорити з дітьми про конфлікти та війни? Як говорити з дітьми про катастрофу, жорстокість і смерть? Як перетворити дитячу тривожність в стан захищеності? Хто такий ворог і чи має він людське обличчя? Хто такий герой і чи може він стати антигероєм? Чим є цінність людського життя? Чому не варто героїзувати війну в очах дітей?

В цьому нам допіг огляд літератури, яку ми підібрали до теми і яка може бути корисною у розмові з дитиною про конфлікти, війни та травматичний досвід.

Зустріч відбулася у форматі розмови та була спрямована на педагогів, батьків і всіх, кому близька ця тема.

Христина Бойко

координаторка дитячих освітніх програм Центру

Зустріч відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".