Прем'єра фільму

Прем'єра фільму "Безголосся"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.7.2021, 18:30

конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на прем’єру документального фільму "Безголосся" та обговорення проблем пам'яті про Голокост в сучасній Україні.

Актуальні дискусії щодо пам’яті про Голокост в Україні зосереджені передусім на проблемах меморіалізації Бабиного Яру у Києві. У їхніх межах рідко згадують про інші місця масових убивств – урочища, лісові масиви, долини на околицях численних міст та містечок.

Серед таких місць – Турка на Львівщині. Перед Другою світовою війною євреї були найбільшою етнічною групою у містечку – понад 40% населення. Точно невідомо, скільком з них вдалося уціліти під час Голокосту, але щонайбільше кільком десяткам. Усіх інших убили. Нині у Турці не проживає жодного єврея.

Документальна стрічка "Безголосся" – це результат польових досліджень історії Голокосту в Турці. Це переплетення голосів минулого та сучасного, коли кадри міського простору, початку 1990-х та сучасні, чергуються з оповідями місцевих жителів – носіїв пам’яті та постпам’яті про їхніх єврейських сусідів. Це впровадження до ширшої дискусії про єврейську спадщину в Україні та неєврейську пам’ять про Голокост.

Стрічка створена у 2021 році Громадською організацією "Після тиші" спільно з Wanna production у межах проєкту "Мережа пам’яті" Фонду "Меморіал убитим євреям Європи" за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Організатори: Громадська організація "Після тиші".

Подія відбувається в партнерстві з Центром міської історії.

  • img

Зображення

Верхнє: Промо фільму / Громадська організація "Після тиші"

Галерея: кадри з фільму "Безголосся"