А де ж Східна Європа?

А де ж Східна Європа?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ларрі Вульф

Університет Нью-Йорка

3 жовтня 2015 / 19.00

Центр міської історії, Львів

Як виникла і чим була Східна Європа для її сусідів у 19-20 столітті? Як мінялося уявлення про неї після розпаду Радянського Союзу? Чим є Східна Європа сьогодні? Розширення Європейського Союзу здавалося б мало заперечити або принаймі послабити застаріле уявлення про поділ Схід/Захід. Тим не менше, 25 років після падіння соціалістичного блоку цей концепт існує і про це широко дискутують політики, громадські діячі та науковці.

Професор Ларрі Вульф, професор історії, директор Центру європейських та середземноморських студій з Університету Нью-Йорка, прочитає лекцію на тему: "Ідея Східної Європи після Холодної війни".

Лекція відбудеться в Центрі міської історії англійською мовою з синхронним перекладом. Вхід вільний.

Лекція відбудеться в рамках міжнародної конференції "Де кордон західного світу?", що проходить 3-4 жовтня 2015 р. Мета конференції – створити майданчик для обговорень між інтелектуалами – науковцями, політиками, митцями – з Західної, Центральної та Східної Європи. Учасники зупиняться на таких темах як образ "заходу" на сході, "Сходу" на заході, поняття "кордону", "ідеології східності" та "орієнталізм", які творять образи центральної і Східної Європи. Захід став результатом співпраці члена Європарламенту, професора Здіслава Краснодубського і Нового напрямку "Основа європейської реформи", Львівським національним університетом імені Івана Франка і Центром міської історії.

Конференція відбувається в рамках ІІ Культурного Фестивалю "Республіка" та проводиться під егідою Президента Республіки Польща Анжея Дуди.

Детальніше про проект дивіться тут: http://www.facebook.com/Krasnodebski

Цю подію можна також відслідковувати через профіль @TworcydlaRP, використовуючи хештег #TheBorderOfTheWest або дивитися наживо тут:
http://polskawielkiprojekt.pl/transmisja-online/

Детальніше про конференцію можна дізнатися у Александри Замараєвої через е-пошту [email protected]

Програма конференції