Інститут нестабільних медіа V2_ – минуле і сьогодення

Інститут нестабільних медіа V2_ – минуле і сьогодення

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 листопада 2011

Центр міської історії, Львів

На презентації Мішель Каспшак мова йшла про 30-ти річну історію роттердамської інституції V2_, яка отримала назву Інстутуту нестабільних медіа. V2_ має заслужену репутацію інституції, що представляє та промує найбільш інноваційне та ризиковне медіа-мистецтво задовго до того, як воно з’являється у інших мистецьких закладах. V2_ було засновано у сквоті, себто у закинутому будинку без жодинх легальних прав і ця інституція почала свою діяльність з "Маніфесту нестабільних медіа". V2_ продовжує функціонувати на межі самого краю медіа-культури. На даний момент V2_ готується до представлення нової едиції Голландського фестивалю електронного мистецтва, який відомий на увесь світ і надалі пропонує культурну програму, що суперечить усім усталеним очікуванням. Як творець культурних продуктів,V2_ генерує інноваційні проекти у V2_ Lab, видає чисельні книги за посередництвом V2_ publishing imprint.

Мішель Каспшак розповіла про методи роботи V2_ та безпосередні цілі цієї інституції, а також сфокусувалася на останніх ініціативах лабораторії V2_ Lab, на програмі публічної презентації, та розповіла про систему дистрибуції V2_ Agency. Мішель також представила проекти V2_ та проекти з її кураторської діяльності, які мали вплив на міське середовище, як от наприклад її кураторські робота з міськими екранами, безпровідними мережами, таксівками та іншими незвичними платформами.

Мішель Каспшак 

має ступінь бакалавра у сфері нових медіа (Ryerson University, 2000) та ступінь магістра у сфері візуальних мистецтв та медіа (Université du Québec à Montréal, 2006), є частим гостем радіопрограм, її запрошували на BBC та CBC, у знаний журнал WiredUK, викладала у PICNIC (проект пов’язаний із сучасним мистецтвом). Вона заснувала одни з найбільш відвідуваних у світі блогів по кураторству – Curating.info.

У 2006 році Мішель отримала грант на дослідницьку резиденцію у Nordic Institute for Contemporary Art, що у Гельсінкі. У 2010 році вона була учасником літніх семінарів з кураторства у Єревані, а у 2011 році стала учасником ВAM International Visitor Programme, що у Фландрії. Кураторські проекти Мішель демонструвалися у багатьох закладах світу.  Також її призначили одним з кураторів 2012 ZER01 Biennial, що проходитиме у Сан Хозе у Каліфорнії. У даний час Мішель є куратором Інституту нестабільних медіа V2, що у Роттердамі, директором проекту МакЛуана у Європі та є частиною Міжнародної асоціації кураторів сучасного мистецтва (http://iktsite.org). Проживає у Амстердамі.

Візит та лекція відбулися за сприяння Центру міської історії (Львів), Інституту нестабільних медіа_V2 та Української асоціації авторів та виконавців