Оновлення міста

Оновлення міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14 березня 2014

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація публікації "Місто й оновлення". Ця книга є другою збіркою із серії "Урбаністичні студії", яку Представництво Фонду ім. Г. Бьолля видає в рамках проекту "Участь громадян у розвитку міста" протягом останніх двох років.

Випрацьовуючи ключові ідеї цієї публікації, упорядники планували окреслити головні напрямки (місто і оновлення) і вже через них, як крізь збільшувальне магічне скло, подивитися на окремі випадки, місця, локації і процеси. Цього разу було вирішено не обмежуватися Києвом і навіть межами країни, а розширити географічні рамки: розробивши концепцію збірки, організатори звернулися до спільноти урбаністичних дослідників світу через відкритий конкурс - call for papers. Це був своєрідний екперимент. У результаті - широка, але, зрозуміло, аж ніяк не вичерпна панорама: від українських Києва, Львова, Харкова, Кіровограда, Полтави і до російського Єкатеринбурга, американського Чарльстона, австралійського Мельбурна, новозеландського Крайстчерча чи австрійського Ґраца. Важливо сказати, що організатори прагнули охопити неосяжне. Усвідомлюючи всю складність завдання, поставили перед собою досить амбітну мету: зрозуміти, як процеси оновлення впливають на фізичну та соціальну реальність сьогоднішніх міст.

Збірка складається з чотирьох розділів, які розглядають процеси оновлення і просторового перетворення міста під кутом зору різних аспектів: "Історичний спадок і оновлення"; "Політики оновлення"; "Індустріальний спадок і оновлення"; "Реакції на оновлення".

Упорядники намагалися урізноманітнити цю публікацію як ґрунтовними теоретичними текстами, так і актуальними спостереженнями та польовими дослідженнями, тому сподіваємося, що вона буде цінною не тільки для професійної академічної спільноти, а й всіх, хто цікавиться урбаністичною тематикою.

Доповідачі:

  • Андрій Макаренко, координатор програми підтримки демократії та громадянського суспільства в Україні Представництва Фонду ім. Г.Бьолля в Україні.
  • Світлана Шліпченко, головний редакторзбірки "Урбаністичні студії".
  • Владислав Тимінський, виконавчий редактор збірки "Урбаністичні студії".
  • Євгенія Сарапіна, одна з авторок збірки "Урбаністичні студії".

Отримати примірник другого числа "Урбаністичних студій" можна було безпосередньо на місці після презентації. Збірка розповсюджувалася безкоштовно насамперед серед архітекторів, істориків, культурологів та громадських активістів, які займаються урбаністичною тематикою. Кількість примірників - обмежена.

Для попереднього ознайомлення з публікацією Ви можете завантажити її електронну версію за цим посиланням.

  • img