Чуже/своє

Чуже/своє

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15 вересня 2015 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Відбудеться презентація книги "Чуже/своє. Місто і село в українській літературі та культурі" (наукова монографія за ред. Катажини Ґліняновіч та Катажини Котинської, видавництво "Скріптум", Краків, 2015).

15 гуманітаріїв різних галузей - представників академічних центрів України, Польщі, Чехії, аналізують мотиви та образи, важливі для дослідження напруги між селом та містом, характерної для української літератури і культури. Автори запитують про змінність оцінки вказаних середовищ ("добре", "корисне" для українськості місто проти "поганого", "нищівного" села – та навпаки, залежно від історичного періоду, суспільно-політичних обставин тощо), про місце і роль міста / села в літературі, віддзеркалення урбанізаційних процесів у мові та літературі, про пов'язані із ними проблеми.

Робочі варіанти статей було подано на обговорення у травні 2014 р. під час конференції Чуже/своє, організованої у Кракові Кафедрою україністики Інституту східнослов'янської філології Ягеллонського університету у співпраці з Центром міської історії.

Монографію видано у вигляді електронної книги.

Презентацію проведуть Олена Галета і Катажина Котинська.