Багатомовне місто: як не зруйнувати Вавилонську вежу?

Багатомовне місто: як не зруйнувати Вавилонську вежу?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 лютого 2012 / 16.00

Центр міської історії, Львів

У межах спільного проекту Центру гуманітарних досліджень та Британської ради у конференц-залі Центру міської історії відбувся круглий стіл "". Дискусію за участю гостьового професора Гууса Екстра провадили провідні соціолінгвісти, історики, літературознавці, викладачі української мови як іноземної та працівники міграційних центрів у Львові.

Учасники дискусії зосередилися на теоретичних і практичних аспектах мовної політики, пов’язаної з інтеграцією іммігрантів у чужомовне місто; історичному досвіді мовної політики Австро-Угорщини у Львові; сучасних проектах багатокультурних міст в Європі та пов’язаних із ними викликів; мові як чиннику об’єднання і роз’єднання.

post picture

Гуус Екстра

професор Тілбургського університету (Нідерланди), завідувач кафедри Мови і меншини, директор Центру вивчення багатокультурного суспільства “Вавилон” (1998-2008), координатор Проекту багатомовних міст (1998-2004), співавтор книг “Multilingual Europe: Facts and Policies” (2008), “Mapping Linguistic Diversity in Multicultural Contexts” (2008), “Urban Multilingualism in Europe: Immigrant Minority Languages at Home and School” (2004), автор численних публікацій на теми другої мови, рідної мови іммігрантів та багатомовності в освіті.