Що під обгорткою? Презентація оцифрованої колекції пакування

Що під обгорткою? Презентація оцифрованої колекції пакування "Світоча"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.4.2023, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії

Львівська кондитерська фабрика "Світоч" є одним із найстаріших кондитерських підприємств України. У травні 1962 року Львівська Рада народного господарства ухвалила рішення об'єднати Чортківську кондитерську фабрику, Кондитерську фабрику "Більшовик" та Кондитерську фабрику імені Кірова (до націоналізації фабрика "Бранка") у виробничу фірму "Червона Троянда". Із серпня того ж року "Червону Троянду" перейменували у "Світоч".

Запрошуємо на презентацію оцифрованої колекції обгорток цукерок "Світоч", яку зібрав і передав Микола Миколюк Міському медіаархіву Центру міської історії.

У колекції є пакування продукції, виготовленої на різних етапах історії "Світоча". Матеріали дозволяють дослідити дизайн обгорток, проаналізувати, як змінювалися популярні образи на цукерках "Білочка", "Корівка", "Барбарис", "Золотий ключик", розглянути відображення радянської ідеології у графічній продукції.

Під час події спробуємо критично подивитися на світ радянських образів, через які ідеологія непомітно входила у повсякдення та приватний простір. Під яскравою і простою обгорткою нерідко ховалися гендерні ідентичності, локальна гордість та національні міфи. Водночас обгортки є частиною індустріальної історії, змін дизайну та практик споживання крізь призму впливу економічної системи, реклами та маркетингових досліджень.

До презентації колекції доєднаються історикиня Ірина Склокіна, графічна дизайнерка Олександра Корчевська-Цехош.

Зустріч модеруватиме дослідниця-архівістка Анастасія Холявка.

post picture

Олександра Корчевська-Цехош

Має 12 років досвіду у галузі, 8 нагород у дизайні. Активно співпрацює із глобально відомими компаніями, керувала дизайн-відділом медіа-стартапу під NDA. У ТОР-100 Ukrainian Creativity and Craft Ranking посіла 60 місце серед всіх українських дизайн-студій та дизайнерів (2019). Має досвід співпраці також і з всеукраїнськими компаніями, комунікаційними командами українських Міністерств, розробляла візуальний стиль та брендбук туристичної айдентики Рівненської області.
У якості волонтерської роботи допомагає Римсько-Католицькій Церкві в Україні у створенні візуалу для її потреб. Авторка  онлайн-курсу “Історія українського дизайну”, була спікеркою на TEDxVinnytsia 2019. Викладачка Projector Online & Tech Institute, Бізнес-школи УКУ та Школи медіакомунікацій і журналістики УКУ.

post picture

Ірина Склокіна

Центр міської історії

Історикиня, кандидатка історичних наук (2014), дослідниця Центру міської історії. Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини. Учасниця кількох колективних міжнародних проєктів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, зокрема “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України” та “OpenHeritage”.

post picture

Анастасія Холявка

Центр міської історії

Координаторка проєкту “Міський медіаархів” Центру міської історії, координаторка Cafe philosophique Lviv, співзасновниця медіа “Контур”. Працює над дисертацією, досліджує вплив культурного та соціального контексту на проєктування психіатричних закладів.

Презентація є частиною програми [розархівування].

Зустріч відбудеться наживо у конференц-залі Центру міської історії.

Зображення

Фото-мініатюра: Обгортка цукерки "Білочка" виготовленої на львівській кондитерській фірмі "Світоч". Колекція Миколи Миколюка // Міський медіаархів Центру міської історії.

Верхнє: Обгортка цукерки "Червоний мак" виготовленої на львівській кондитерській фірмі "Світоч". Колекція Миколи Миколюка // Міський медіаархів Центру міської історії.

Галерея: Оля Климук