Презентація проекту

Презентація проекту "Вулиці Львова"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19 травня 2015 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Назви вулиць завжди містили важливі практичні та культурні значення. Через ці смислові навантаження, їх можна розглядати як барометр культурних, соціальних та політичних змін певної епохи. Найменування та переіменування топонімів як ідеологічне означення простору впродовж століть було інстументом для легітимізації політичної влади та авторитету.

На прикладі історії переіменувань вулиць та площ Львова можна прослідкувати складність та неоднозначність історії Львова, її тяглість і перервність. Показовим у цьому випадку є приклад центральної артерії міста - проспекту Свободи, який переіменувався з приходом нової влади.

Проект "Вулиці Львова" – це онлайн база, що містить в собі інформацію про переіменування вулиць Львова, візуалізована на карті Львова. Проект реалізовано на базі Google Maps, що дає можливість користувачеві наближувати/віддаляти карту, переглядати актуальні об’єкти на карті міста, зберігати та пересилати посилання на актуальний стан сторінки.

Розуміння історії переіменувань відкриває широкі можливості до розуміння минулого. Однак, на даному етапі реалізації проект ставить більше питань, аніж дає відповідей. Якими мовами слід відображати назви вулиць? Українізація чи транслітерація? Як подавати польські та німецькі назви? Як відобразити на сучасній карті ті вулиці, що припинили своє існування?

До обговорення цих та інших питань запрошуємо під час презентації проекту "Вулиці Львова".