Сталінізм без вихідних: Політичне життя повоєнного Києва як вироблення співучасті громадян у системі

Сталінізм без вихідних: Політичне життя повоєнного Києва як вироблення співучасті громадян у системі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Сергій Єкельчик

Університет Вікторії, Канада

3 липня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Як саме зразкові сталінські громадяни мусили поводитися у публічному просторі великого міста? Як держава примушувала їх брати участь у демонстраціях, голосувати за кандидатів влади, вивчати "Короткий курс" та купувати облігації державної позики? Терор був завше присутнім як загроза у сталінському політичному житті, але були й інші, щоденні фактори, що допомагали підтримувати лояльність більшості громадян. Саме вони є предметом дослідження у книзі професора Єкельчика "Повсякденний сталінізм. Київ та кияни після Великої війни", яка нещодавно вийшла в українському перекладі.


post picture

Сергій Єкельчик

професор історії і славістики Університету Вікторії та чинний голова Канадської асоціації україністики. Народився і навчався в Україні, а в 2000 р. здобув науковий ступінь доктора філософії в Університеті Альберти і викладав в Університеті Мічигану (Анн Арбор), згодом прийнявши постійну посаду у Вікторії. Проф. Єкельчик – автор шести книг з історії України та українсько-російських взаємин, серед яких “Історія України: народження модерної нації” (OUP, 2007), перекладена на 5 мов. Його монографія “Сталінські громадяни: повсякденна політика відразу після тотальної війни” (OUP, 2014) отримала нагороду за найкращу книгу від Американської асоціації україністики. 


Під час презентації буде можливість придбати книгу.

Презентація є частиною програми симпозіуму "Війни, насильства, революції в Україні (1914–1923 рр.)", що проходитиме в Центрі міської історії з 4-6 липня 2019 р.

Зображення

Галерея: Анна Дорожко