Радянська мозаїка

Радянська мозаїка

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 липня 2018 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Запрошуємо на презентацію книги і фотопроекту "Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics" за участі автора, фотографа Євгена Нікіфорова. Подія відбудеться в межах воркшопу з архітектурної фотографії "Фототектура модернізму".

Фотограф Євген Нікіфоров чотири роки подорожував Україною у пошуках монументальних мозаїк 1950-х–1980-х років. За цей час він відвідав більше 200 міст і сіл, де знайшов і зафіксував тисячі робіт. Деякі з них вже зникли з публічного простору в результаті процесу декомунізації або побутової недбалості. У 2017 році фотопроект вийшов у вигляді книжки Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics (Видавництво "Основи", Київ та DOM Publishers, Берлін), що перемогла у категорії "Мистецька книга" та отримала Гран-Прі на конкурсі "Книжкового Арсеналу".

Фотограф розкаже, з чого розпочався проект, як перетворився на книгу, про особливості процесу зйомок, способах пошуку та атрибуції монументального мистецтва, наведе приклади найцікавіших знайдених мозаїк і покаже, як змінюється публічний простір під впливом "декомунізаційного" закону на прикладі монументального мистецтва.

Інстаграм проекту

Сторінка Facebook

post picture

Євген Нікіфоров

розпочав професійну практику у 2005 році. З 2013 року працює над незалежними документальними фотопроектами. Поточні проекти стосуються трансформації публічних просторів в Україні після подій 2013 року та, зокрема, процесу декомунізації. Автор книги Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics (2017, Видавництво Основи–DOM Publishers). Вибрані виставки: Permanent Revolution (2018, Ludwig Muzeum, Будапешт); Return of the Memory (HOME, Манчестер, Великобританія, 2017); Сьогодні, що так і не настало. Фестиваль молодих українських художників (2017, Мистецький Арсенал, Київ); Art/Work (2017, Мистецький Арсенал, Київ). Живе і працює у Києві.

Зображення

Верхнє: Євген Нікіфоров 

Галерея: Ольга Заречнюк