SOUND iD *спадщина Володимира Пержила

SOUND iD *спадщина Володимира Пержила

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 серпня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Проект SOUND iD пропонує мультиракурсний погляд на культурну спадщину, досвід вимушеного переселення, колективну пам’ять і національну ідентичність – працюючи зі звуком. Команда ставить за мету стимулювати впровадження сучасних технологій у сферу культури, що допоможе зберегти важливі історичні артефакти, робити історію живою, цікавою та зрозумілою, сприяти розвитку усної історії в Україні та розвивати відповідальне ставлення до минулого через надання приватним свідченням статусу історично важливих.

У межах SOUND iD створено відкритий онлайн-медіаархів українського фольклору, зібраного на територіях України, Польщі, Росії (Жовтий Клин), що складається з аудіо- та відеозаписів, які раніше не були доступні. Це спадщина Володимира Пержила (1939-2018), співака, композитора, диригента, етнографа і фольклориста, священика. Він народився у м. Олешичі,  Любачівського повіту, Ряшківської області (Польща). У 9-ти річному віці, 1946 р. в результаті Операції "Вісла" Володимир та його родина були депортовані до Радянської України і поселились у селі Малі Ланки Перемишлянського району. Присвятив життя дослідженню і зберіганню українського національного побуту і фольклору.

Також частиною проекту є резиденція, що об’єднує кураторів, митців і дослідників з 4 країн: Білорусі, Словаччини, Польщі, України. Серед них – митці та дослідники, які зацікавлені в реалізації проектів на перетині інтерактивного нового медіа-мистецтва та популяризації культурної спадщини.

Під час презентації куратори та резиденти поділяться досвідом реалізації проекту, а також говоритимуть про сучасні підходи у роботі з архівними матеріалами і записами.

За новинами проекту можна стежити на сайті та у Facebook.

Проект SOUND iD реалізовано міждисциплінарним центром Dream Projects за підтримки Українського культурного фонду. 

Партнери проекту:

  • Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара"
  • Асоціація Culture and Creativity
  • Конгрес Активістів Культури
  • Інститут Адама Міцкевича
  • Центр міської історії
  • Культурно-мистецький центр "Супутник" на Левандівці
  • Центр молоді "Нові Орбіти"
  • Медійне агентство "UniversalMediaGroup"

Зображення

Верхнє: SOUND iD