Чиєсь чи спільне: кому належить спадщина

Чиєсь чи спільне: кому належить спадщина

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.7.2015, 19:00

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Дослідниця єврейської історії з Нью-Йорка Наталя Алексюн та дослідниця з Вроцлава др. Йоанна Лісек почнуть "Єврейські дні у Ратуші" бесідою про те, кому належить спадщина. Чи є історія окремої спільноти важливою для розуміння історії цілого міста? Хто несе відповідальність за збереження "чужої" спадщини — лише прямі нащадки чи абсолютно усі громадяни міста? У який спосіб забута чи незабута історія нашого "вчора" впливає на стан нашого "сьогодні"? Особлива увага буде на приклади трьох міст: Вроцлава, Варшави та Вільнюса.


Модеруватиме Ірина Маґдиш.

Учасники дискусії

Наталя Алексюн

професор модерної єврейської історії у Коледжі Туро Вищої школи єврейських студій (Нью-Йорк), також працювала в Інституті історії Польської академії наук. Викладачка Літньої єврейської школи у Центрі міської історії.

Давид Фішман

професор, викладає історію у Єврейській теологічній семінарії, керівник Проекту Юдаїки, спільного проекту з Російським гуманітарним університетом у Москві, був редактором YIVO-Bleter, наукового видання на їдиш, Інституту єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку.

Йоанна Лісек

доктор, викладачка єврейської літератури та їдиш Єврейських студій Вроцлавського університету. Сферою наукових зацікавлень пані Йоанни є література їдиш та діяльність єврейських творчих середовищ першої половини ХХ століття. Авторка книжки “Jung Wilne – żydowska grupa artystyczna”.


Подія відбулася в рамках програми "Єврейські дні у Ратуші: спільна спадщина та відповідальність".

Зображення

Верхнє: Площа Ринок у Вроцлаві