Путівник Славутичем

Путівник Славутичем

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13 листопада 2015 / 17.30

Центр міської історії, Львів

Відбудеться презентація архітектурного путівника "Славутич" німецького видавництва DOM Publishers. Презентувати книгу буде її авторка Євгенія Губкіна, архітекторка, дослідниця архітектури та містобудування модернізму.

Славутич – українське провінційне місто на північ від Києва, що, здається, багато в чому належить до іншої епохи. Місто побудоване після ядерної катастрофи, яка відбулася на Чорнобильській АЕС у 1986 році, для переселення робітників електростанції із забрудненої Прип’яті. Славутич – останнє ідеальне місто Радянського Союзу.

Однак тема Славутича вельми актуальна, особливо в період політичної кризи у Східній Європі. Архітектори восьми республік СРСР брали участь у плануванні та будівництві міста. В результаті постмодерністська архітектура Славутича одночасно характеризується соціалістичними, радянськими парадигмами і регіональним впливом Кавказу, Балтії та Росії. Крім того, пошуки останнього покоління радянських архітекторів екологічно сталої, зручної для життя архітектури, безумовно, актуальні й сьогодні.

Архітектурний путівник Славутичем документує всі райони та більшість будівель міста, надаючи критичний аналіз унікальної пізньої радянської архітектури і містобудування в контексті Перебудови.

Ідея видати книгу, присвячену останньому плановому містові СРСР, в 2013 р. виникла у берлінського видавця DOM Publishers, архітектора та дослідника Доктора Філіппа Мойзера. Ще в 2014 році у архітектурному путівникові "Київ" авторів Петера Кноха, Хайке Марії Йохеннінг видавництва DOM Publishers вийшла стаття Євгенії про Славутич. Після схвальних відгуків німецькомовної аудиторії DOM Publishers прийняли рішення видати окрему книгу "Славутич" трьома мовами: англійською, українською та російською. Окрім допомоги DOM Publishers, видання книги стало можливим завдяки плідній співпраці авторки з Славутицькою міською радою, Краєзнавчим музеєм міста Славутича та Чорнобильської АЕС, низкою фотографів та активних мешканців міста.

post picture

Євгенія Губкіна

харківська дослідниця, куратор архітектурних і мистецьких проектів, просвітницьких акцій та заходів. Є розробником та екскурсоводом маршруту “Лінійне місто” конференцій міжнародної організації з документування й охорони спадщини архітектури Сучасного руху DOCOMOMO. У 2013 році створила авангардний жіночий рух “Модерністки”.