Переосмислення мегаподій: глобальні зміни та локальні виклики

Переосмислення мегаподій: глобальні зміни та локальні виклики

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

31 жовтня 2012

Центр міської історії, Львів

Мегаподія. Місто. Можливості. Останній чемпіонат Європи з футболу "Євро 2012", де серед восьми приймаючих міст були і Львів, і Гданськ, певна відстань, яка віддаляє нас від цієї події, а також приклади інших мегаподії, дозволяють нам проаналізувати новий досвід, який набули суспільства Східної та Центральної Європи, а також зрозуміти значення цієї конкретної події для приймаючих міст. У нашій розмові ми також зупинилися на тому чим у сучасному світі є мегаподії і як змінюються наші уявлення про цей формат і його потенціали та ризики. З іншого боку ми зосередилися на локальному вимірі мегаподії та поставили питання: як формувати та формулювати завдання, які є на щабель вищі можливостей, але дають простір для росту, а не фрустрації та розчарування?

Отож, у рамках цієї розмови ми запрошували до критичних роздумів про те, чим є мегаподія: якими є ризики і чи можна того ж досягнути іншим чином. Сподіваємося, що саме критичний підхід і вміння осмислити здобутий досвід, створює підстави для розвиту та трансформації мегаподій, а разом з ними – і суспільств та місць, де вони відбувалися, відбуваються чи заплановані у майбутньому.

До дискусії були запрошені
Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань
Маріуш Чепчинський, радник міського голови Ґданська
Хольгер Нойвегер, керівник бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва (GІZ) в Україні.
Модератор - Софія Дяк, директор Центру міської історії.

Дискусія була завершальною подією міжнародного семінару "Мегаподії в Східній Євпропі", який відбувався в Центрі міської історії 29-31 жовтня 2012 р.