Ракель: затаврована жінка

Ракель: затаврована жінка

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19 листопада, 2014 /  18.00

Центр міської історії, Львів

Відбувся показ та обговорення документального фільму Ґабріели Бом "Ракель: затаврована жінка" (Raquel: a Marked Woman).

Історія Ракель належить до іншої епохи, але відлунює і сьогодні. Її, матір, відірвали від дітей і обманом змусили до проституції. На початку ХХ сторіччя тисячі жінок-єврейок зі Східної Європи потрапляли до Аргентини, де були змушені займатися проституцією. Інші здалися. А Ракель ні. Вона сміливо викриває своїх гнобителів.

Фільм "Raquel: a marked woman" висвітлює ганебний і майже невідомий епізод в історії обох Америк. Понад 3000 єврейських жінок заманили з Європи до Нового Світу у час з кінця ХІХ ст. до 1930-х рр. та віддали в аргентинські борделі, які належали єврейським мафіозі.

Фільм детально описує пошук однієї з таких жінок – Ракель Ліберман, – яку розлучили з дітьми і обманом змусили до проституції. Її подорож – від дружини і матері до експлуатованої жінки і до всупереч всьому вільної людини – виняткова за будь-яких обставин і навіть ще яскравіша, зважаючи на час і місце.

Сексуальне рабство і досі є бичем нашого суспільства. Ця історична оповідь актуальна сьогодні, адже показує, як дії однієї людини можуть змінити загальну ситуацію.

Дискусію з режисеркою фільму провів др. Василь Расевич, історик, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Крип'якевича НАНУ. Василь Расевич як спеціаліст з історії Галичини австрійського періоду,  досліджував тему торгівлі жінками в Галичині і готував окремий блок про цю проблему для виставки Центру "Ерос і сексуальність: століття насилля, контролю та свободи".

Ґабріела Бом

режисерка-документалістка і засновниця студії “Böhm Productions”. Нещодавно вона завершила найновіший документальний короткометражний фільм “Raquel: a marked woman” (The Longing: The Forgotten Jews of South America). Вона була режисеркою кількох документальних фільмів, які здобули високі нагороди. “Туга: забуті євреї Південної Америки” був визнаний найкращим документальним фільмом (Латиноамериканський міжнародний кінофестиваль на Лонг-Айленді), як найкращий латиноамериканський фільм (Міжнародний кінофестиваль у Санта-Фе) і отримав премію Теллі. Фільм “Проходи” (Passages) виграв премію Найкращий документальний фільм (Вудстоцький міжнародний кінофестиваль) і приз журі (Тембейський кінофестиваль). Уродженка Аргентини, Ґабріела Бом отримала ступінь бакалавра в Нью-Йоркському університеті (Інститут мистецтв ім. Тиш) і ступінь магістра в Коледжі медіа штату Мен.