Презентація книги Ларрі Вулфа

Презентація книги Ларрі Вулфа "Ідея Галичини. Історія і фантазія в габсбурзькій політичній культурі"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7 березня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація книги відомого американського історика Ларрі Вулфа "The Idea of Galicia. History and Fantasy in Habsburg Political Culture" / "Ідея Галичини. Історія і фантазія в габсбурзькій політичній культурі" (Stanford, 2010). У презентації взяли участь Ярослав Грицак, Роман Голик, Леонід Зашкільняк, Остап Середа, Ігор Чорновол, Мацєй Яновський та Автор.

Нова книга Ларрі Вулфа, присвячена інтелектуальній історії ідеї утвореної у 1772 р. габсбурзької провінції Галичини як окремого, цілісного простору в межах Наддунайської імперії та її культурному конструюванню, вийшла друком у 2010 р. у видавництві Стенфордського університету. Немає сумніву, що "Ідея Галичини" стане обов’язковим читанням для усіх, зацікавлених історією власне цієї габсбурзької провінції у "довгому ХІХ столітті", зокрема й тому, що докорінно змінює уявлення про те, як можна писати про неї.

Презентація відбулася в рамках Третіх наукових читань імені академіка Я.Д.Ісаєвича.

Ларрі Вулф (Larry Wolff)

професор історії та директор Центру східноєвропейських і середземноморських студій Нью-Йоркського університету – один із найавторитетніших сучасних північноамериканських дослідників східноєвропейської історії та культури. Ряд праць дослідника сформували уявлення істориків про творення ментальних мап у Європі епохи Просвітництва, взаємозв’язок політичних та культурних процесів в Італії та Польщі у ранньомодерну добу. В 2009 р. у київському видавництві “Критика” вийшов друком український переклад його найвідомішої монографії “Винайдення Східної Європи. Мапа цивілізації у свідомості епохи Просвітництва”.