Post Omnes Leopolis

Post Omnes Leopolis

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11 квітня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація проекту "Глокалізація в США та Україні через сучасне мистецтво музично-танцювального арт-перформансу" та показ короткометражного арт-фільму "Post Omnes Leopolis". Подія відбулася за участі автора проекту, сценариста і продюсера Григорія Шамборовського та учасників науково-мистецької групи "Glocal Leo Art".

Глокалізація - новий термін, що використовується для позначення глобальної локалізації - глобального світогляду, пристосованого до локальних умов. Ідея поняття зародилася в Японії та наслідує японське поняття "дочаку" - "жити на своїй землі", що означало пристосування методів обробітку землі до конкретних умов. Термін починають широко використовувати у 80-х роках ХХ ст. переважно в маркетингу, звідки поняття запозичують до економіки, соціології, культурології. Сьогодні очевидним є факт взаємодії глобалізації та національних і етнічних культур. Основу глокалізації становить ідея децентралізованого та "справедливого" світу. Моделі глокалізації розробляються на підставі мережевих форм самоорганізації і міжкультурної комунікації.

Автор проекту прагнув за допомогою талановитої молоді розвинути концепцію глокалізації в Україні. Завдання проекту: представити і популяризувати розвиток сучасного українського мистецтва в США і в Україні; залучити та активізувати молодих артистів, акторів, художників, музикантів і науковців до міжнародної співпраці у галузі культури та науки; розробити та реалізувати концепцію глокалізаційних проектів на основі людського капіталу випускників вищого навчального закладу.

Пропонована глядачеві, шанувальнику артистичного кіножанру, стрічка "Post Оmnes Leopolis" є вдалим продуктом проекту, який виконується згідно з Договором про співпрацю Інституту проблем сучасного мистецтва (м. Київ) та Інституту Кеннана (м. Вашингтон, США). Договір передбачає проведення Днів українського кіно у Львові, Києві, Вашингтоні, Нью-Йорку, Бостоні та Філадельфії. Виконавцем проекту стала новостворена незалежна науково-мистецька група "Glocal Leo Art", що діє на добровільних засадах і є відкритою для всіх талановитих і небайдужих митців та дослідників.

Учасники "Glocal Leo Art" і знімальна група фільму "Post Omnes Leopolis": режисери Андрій Сніцарчук, Микола Береза, оператори Олесь Яремко, Андрій Мавдрик, художник-постановник Богдан Покровецький, звукорежисер Тарас Терлецький, хореограф Ірена Тавпаш. З боку США у роботі над фільмом брали участь антрополог Джоел Кабот та перекладач Арета Ковальська.