Презентація книги Аліси Ложкіної 

Презентація книги Аліси Ложкіної "Перманентна революція: мистецтво України ХХ — початку ХХІ століття" (Київ: ARTHUSS, 2019).

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27 листопада 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Книга української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної є спробою пов'язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

У презентації візьмуть участь авторка книги Аліса Ложкіна та продюсерка проекту Каріна Качуровська. Модеруватиме подію Богдан Шумилович,історик мистецтва, керівник Міського медіаархіву Центру міської історії.

Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, вийде українською мовою у Києві та французькою мовою у Парижі. Його буде безкоштовно передано у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та Франції.

Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проекту Zenko Foundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція).

post picture

Аліса Ложкіна

українська кураторка, арт-критикиня. З 2010 по 2016 р. очолювала мистецьке видання ART UKRAINE. У 2013-2016 рр. була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності Мистецького Арсеналу. З 2014 року разом із Костянтином Акіншею працює над низкою ініціатив, спрямованих на популяризацію сучасного українського мистецтва в Європі. Остання виставка кураторського тандему: Between Fire and Fire. Ukrainian Art Now. Semperdepot, Vienna, жовтень

  • img

Зображення

Верхнє: Видавництво ArtHuss

Галерея: Ірина Середа