"периферія периферії": перфоманс Ярослава Футимського

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9.6.2021, 18:30

Виставковий зал Центру міської історії

Запрошуємо на перфоманс Ярослава Футимського "периферія периферії", який відбудеться на виставці фотографій Віля Фургала "Проявлення 2.0".

Ми, як історики, вже другий рік поспіль вивчаємо архів та постать Віля Фургала і шукаємо мову про те, як говорити і писати про нього та його фотографію. Попри те, що вдалось зафіксувати багато фактів, переглянути велику кількість фотографій та віднайти оригінальні відбитки автора, його біографія залишається міфом. Це відбувається зокрема через те, що головним джерелом про його минуле є усна розповідь свідків.

Цього разу свою мову про Віля Фургала шукатиме художник через перфоманс. Напередодні Ярослав Футимський ставить собі такі питання: яким може бути перфоманс на виставці про Віля Фургала? як виглядатиме спроба дивитися і говорити, спроба перформувати? як звучатиме запрошення до розмови і як виглядатимуть уваги? чим буде спроба разом походити від периферії до периферії?

Ярослав Футимський

Художник, живе і працює поміж багатьма містами та Понінкою у Хмельницькій області, де він народився. Серед основних мистецьких практик перфоманс, графіка, ілюстрація, фотографія, інсталяція, сентиментальний і політичний пейзаж. Важливим у його діяльності є постійне перебування у русі між багатьма місцями, відсутність інституційної приналежності та зв’язок з субкультурним середовищем та андеграундною музичною сценою.

"Проявлення 2.0" є продовженням виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", яка відбувалася в Центрі міської історії протягом 2020 року, і є її своєрідним підсумком. На завершальному етапі виставки "проявлення" нам передали понад триста чорно-білих світлин, які надрукував власноруч Віль Фургало. Ці фото стали справжньою знахідкою і допомогли відповісти на багато запитань, які виникали впродовж виставки-дослідження.

Вхід вільний

ГОДИНИ РОБОТИ ВИСТАВКИ

середа — п'ятниця з 12.00 до 19.00

субота та неділя з 12.00 до 18.00

Виставка реалізовується в межах проєкту "Вихід у місто: львівська вулиця і мистецькі практики початку і кінця ХХ століття" за підтримки Львівської міської ради та програми "Фокус на культуру".

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: фото Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець