Модернізм на карті Львова

Модернізм на карті Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21 червня 2018 / 18.30

URBAN-бібліотека (м. Львів, вул. Устияновича 4)

Відбулася презентація карти архітектури модернізму в міжвоєнному Львові, створеної в рамках проекту "Інтерактивний Львів" та розмова про спадщину модернізму.

Архітектура модернізму залишається у Львові мало обговореною та недооціненою. На ключових для міста прикладах ми розповідаємо про модернізацію міського життя через громадську та житлову архітектуру, що виникала в умовах перенаселення міста, низької якості життя, дефіциту помешкань та кризи після Першої Світової війни. У відповідь на ці виклики архітектори та містопланувальники спробували віднайти баланс між естетикою та функцією в архітектурі, що стало частиною ширшого культурного явища модернізму у Львові.

Ця карта є ще однією нагодою обговорити спадщину модернізму в колі дослідників, архітекторів, а також громадськості, яка взаємодіє з цим архітектурним середовищем на щодень.

Учасники розмови: 

Юлія Богданова

історикиня архітектури, викладачка Львівської Політехніки, дослідниця архітектури міжвоєнного модернізму та співавторка проекту “Інтерактивний Львів”. 

Андрій Бєляєв

архітектор, співзасновник Проектної майстерні Бєляєвих.

Карта є частиною цифрової енциклопедії "Інтерактивний Львів" і була створена в рамках виставки "Львів 24 червня 1937. Місто, архітектура, модернізм" (Muzeum Architektury, Wrocław, 2016). У 2018-му році ми робимо сторінку доступною онлайн.

Проект реалізовано за підтримки Управління культури Львівської міської ради та у партнерстві з URBAN бібліотекою.