Відкритий показ про медіа та масові святкування у Львові

Відкритий показ про медіа та масові святкування у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

6 вересня 2019 / 17.30

Центр міської історії, Львів

Візуальні медіа стали невід'ємною частиною масових святкувань та розваг у містах. Чимало масштабних подій, які відбувалися у Львові є добре задокументовані у фотографіях, кінозйомках та відео. Відлік такої фіксації можна починати з кінця ХІХ століття, що зокрема відображено у збірках матеріалів Міського медіаархіву.

Постійна зміна технологій, особливо впродовж ХХ століття, впливала на спосіб репрезентації, змінювались творці та форма самих об'єктів. Це в свою чергу відображалось на змісті, який передають нам візуальні джерела з минулого. Під час показу ми оглянемо зріз масових святкувань та відпочинку у Львові від Рільничо-промислової виставки 1877-го року до фестивалю "Вивих" у 1992-му. Основну увагу зосередимо на аналізі, відчитуванні та інтерпретації безпосередньо носіїв інформації.

Подія відбуватиметься в межах Днів європейської спадщини 2019, цьогорічною темою яких є "Мистецтво і розваги львів'ян в часи #безінтернету".

Дні європейської спадщини — загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту — звернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.

[розархівування] - це неформальні покази збірок та колекцій Міського медіаархіву, які покликані популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти історичні колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, які б у відмінній від академічності атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні-історичні збірки. Це вечори сине-музики чи фото-музики, перегляди фільмів, фото-презентації та інші події, які представлятимуть діалог сучасного і минулого.

Зображення

Верхнє: Вправи з м'ячем. Виступ гімнасток на спортивному святі на стадіоні "Юність" в Парку ім. Б. Хмельницького, 1968. Колекція Арнольда Прохорова / Міський медіаархів

Галерея: Віталій Солопчук