Кінотеатри Львова

Кінотеатри Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30 листопада 2012

Відбулася презентація проекту "Кінотеатри Львова": дослідження львівського кіноландшафту на інтерактивній карті.

Під час презентації можна було ознайомитися з проектом "Кінотеатри Львова", який був реалізований у межах проекту Центру міської історії "Львів Інтерактивний". Були продемонстровані можливості використання інтерактивної карти, а також великої фотоколекції проекту "Урбаністичні образи" (UID). Оксана Лепак представила результати дослідження здійсненого у рамках "Кінотеатрів Львова". Учасники презентації: Оксана Дудко, Оксана Лепак, Роман Лозинський.

Проект "Кінотеатри Львова" ставить за мету відобразити на інтерактивній мапі Львова ("Інтерактивний Львів") історію зародження та подальшого розвитку львівського "кіноландшафту". Першим завданням тому є збір та показ інформації про місця розташування кінотеатрів, архітектуру будівель, у яких вони містилися, та їх подальших адаптацій; про зміни назв кінотеатрів, власників, репертуар. Хронологія проекту починається від часу першого кінопоказу в Львові 1896 р. і веде аж до сьогодні.

Така база даних дає змогу простежити не лише те як кінопокази ввійшли та змінили міське життя, ставши його невід'ємною частиною, показати звязки та взаємовпливи між містом, суспільством і державою та кіноіндустрією. Тому наступним завданням проекту є дослідження кінотеатрів як місць перетину культурної, соціальної, політичної та економічної історії міста, як інституцій, через які можна побачити динаміку впливів локальних, регіональних, національних та глобальних контекстів.

Зображення

Верхнє: Кінотеатр "Сінефон" в пасажі Міколяша", 1907-1911. Колекція Олександра Коробова / Міський медіаархів