Перегляд фільмів

Перегляд фільмів "Львівська марка" та "В сім’ї вольній новій" і супровідна лекція

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Богдан Шумилович

Центр міської історії

7 вересня 2018 / 16.00

Центр міської історії, Львів

На Фейсбук-сторінці Музею львівського телебачення є наступний текст: "Львівська студія телебачення утворювалась фахівцями, що прийшли сюди з різних творчих і технічних сфер тодішньої держави – кіностудій, радіостанцій, театрів, консерваторій і, звісно, газет. Сформувався самобутній колектив, зокрема, телебачення, що згодом витримав найвищий глядацький іспит на Центральному, Всеукраїнському телеекранах, Інтербаченні, став вагомою складовою широковідомої у 70-х роках львівської марки."

Дійсно, радянська влада Львова та регіону створила не лише великі підприємства та інституції, але й намагалася сформувати особливу "львівську марку." Вже наприкінці 1960-х років Львів був визначним культурним та промисловим центром УРСР і виділявся на тлі усього СРСР. Режисери студії Укркінохроніка та Львівської студії телебачення часто показували взірцеві підприємства міста та працівників цих підприємств. У 1972-му році Львівською студією телебачення було створено документальну стрічку "Місто древнє - місто молоде", що розповідала про найбільш знакові підприємства міста. Через три роки працівники Львівського телебачення зняли ще один фільм - "Львівська марка", в якому творці львівської марки (телевізійники) розповідали про саму львівську марку (наприклад львівські телевізори).

Під час події буде представлено два фільми "Львівська марка" та "В сім’ї вольній новій", які оповідають про славетні підприємства Львова та показують, як люди різних професій змінювали місто. Ці фільми з’явилися на відзначення 30-річчя входження Львова до складу УРСР і мали важливе значення як для представників влади, так і для звичайних мешканців міста. Супровідну лекцію прочитає керівник Міського медіа архіву Центру Богдан Шумилович.

Подія відбуватиметься в межах Днів європейської спадщини 2018, цьогорічною темою яких є "Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів".

Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму "Львівська марка" / Міський медіаархів

Галерея: Віталій Солопчук