Стратегії для майбутнього міст

Стратегії для майбутнього міст

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

проф. Лютке Далдруп

Берлін

17 грудня 2009

Центр міської історії, Львів

Відбулася лекція Колишнього першого заступника міністра транспорту, будівництва та розвитку міста, Проф. Енґельберта Лютке Далдрупа.

В своїй доповіді професор Лютке Далдруп представив основні напрямки, вимоги та стратегії для розвитку міст останніх десятиріч в Німеччині та Європі. В доповіді представлено важливу роль влади міста в процесі оновлення міст з національної перспективи, а також і з муніципальної позиції. На основі прикладів з Берліну та Ляйпцігу особливий акцент зроблено на комплексну охорону архітектури в зоні заповідника та на громадський простір.

post picture

Проф. Енґельберт Лютке Далдруп

є одним з найвпливовіших планувальників розвитку міст Німеччини за останні 20 років. Цей період характеризується перш за все глибокими процесами трансформації в містах та регіонах Східної Німеччини, а також загальнонімецькою інтеграцією в процес об’єднання Європи. В швидкому розвитку таких міст, як Берлін та Ляйпціг, в цей період помітний почерк Лютке Далдрупа.

Після закінчення навчання за спеціальністю “Планування розвитку території” та проходження стажування на державного службовця в галузі містобудування Лютке Далдруп працював на керівній посаді в галузі будівництва в адміністрації міста Франкфурту на Майні. В 1988 при Берлінському Технічному університеті він захистив докторську дисертацію на тему: “Містобудування орієнтоване на існуючу забудову”. Після цього він розпочав свою діяльність в управлінні сенату Берліну в відомстві будівництва та житлового господарства і в 1992 році став керівником управління ‘Облаштування столиці’.

З 1995 по 2006 рік, в складний період після возз’єднання, він був заступником мера Ляйпціга з питань розвитку міста та будівництва.

Він відіграв важливу роль в заснуванні заводу BMW в північній частині Ляйпцігу, а також в підготовці Ляйпціга до проведення Оліймпійських ігор. Його основна діяльність полягала в оновленні міста та в подоланні наслідків демографічних змін.

З 2006 року до листопада 2009 року Лютке Далдруп працював першим заступником міністра транспорту, будівництва та розвитку міста, та був, в основному, відповідальним за галузі: відбудова східної частини країни, територіальний розвиток та структурна політика, містобудування та розвиток міст, житлове господарство та будівництво.

Тут він визначив нові акценти в політиці розвитку міста. Прийнята Ляйпцигська Хартія стала базовим документом для сталого розвитку європейського міста. Для Німеччини пан Лютке Далдруп розробив на основі меморандуму, що він сам і зініціював, так звану "Національну політику розвитку міста", яка підтримується спільними зусиллями держави, федеральних земель та громад.

З 2009 року Лютке Далдруп є почесним професором в Берлінському Технічному університеті по спеціальності "Розвиток міста" та в Ляйпцігському університеті по спеціальності "Національний та європейський територіальний розвиток".