Жива травма

Жива травма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Майкл Деніел Сагатіс

Лондонський університет-коледж

22 травня 2018 / 18.30

Центр міської історії, Львів

В основі лекції   дискусія між епігенетикою (наукою, що вивчає, як успадкована та невирішена сімейна травма може передаватися, як ехо, від індивідуума через наступні покоління) та культурною пам’яттю (яка стверджує, що історія є лише однією версією минулого, і що турбота про нашу культурну спадщину - те, що формує національну ідентичність). Фокусами лекції стали наслідки травми як на індивідуальному, так і на колективному рівнях, і те, як впливає конкуренція між "спогадами" та "історією" на формування індивідуальної та національної ідентичності. Матеріалом для дослідження є родинна історія лектора - травматичний досвід Юзефи Буйдо та її родини, депортованої в 1940 році до Казахстану, свідками якого залишилися її листи до рідних та архівні документи.

Лекція проходила у рамках експонування виставки "Листи Юзефи: витяг із забуття" у співпраці Меморіального музею "Територія Терору" та Центру міської історії.

Лекція проходила англійською мовою з синхронним перекладом.

post picture

Майкл Деніел Сагатіс

Громадянин Сполученого королівства Великої Британії та Ірландії, народився у м. Ніт в Уельсі (Neath) в родині польсько-литовсько-ірландського походження. Закінчив в 2000 р. історико-філософський факультет Лондонського університету-коледжу (University College London – London’s Global University). Провідними темами дослідження є література як історичне джерело, досліджував історію радянських репресій часів сталінізму, історію ГУЛАГу та російську літературу ХІХ ХХст. 

Зображення

Галерея: Меморіальний музей "Територія Терору"