Leopolis 1527: відродження з попелу

Leopolis 1527: відродження з попелу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3 червня 2014

Центр міської історії, Львів

Проект "Leopolis 1527: відродження з попелу" - це спроба створення альтернативних інструментів вивчення історичних уроків. Намагання привернути увагу львів’ян до історії власного міста та заново осмислити багатонаціональне, багатокультурне ядро львівської автентичності.

В рамках заходу учасники познайомились та змогли долучитись до розробки пізнавально-розважальної гри "Leopolis 1527", а також подискутували на тему "Приховані ресурси локальної ідентичності, або чи можуть існувати сильні міста в слабких державах".

Існує багато легенд про наше місто. Але реальна історія вражає сильніше за будь які легенди. 3 червня 1527 року Велика пожежа перетворила Львів на згарище. Від славного, багатого Леополіса залишилось кілька споруд. Здавалось, в літописі міста буде поставлена крапка…Але Історія, вкотре показала, що місто - це не будівлі. Місто - це Люди. Львів’яни різних національностей, різних культур та віросповідань змогли забути про образи, сварки, негаразди та, об’єднавши зусилля, відродити з попелу місто, яке ми знаємо. Львів - Місто, яким Ми пишаємося.

Ініціатор проекту:

Максим Коляда 

психолог, керівник Центру освітніх інновацій “Proventus”, розробник освітніх ігрових методик компанії “Nordic Training International”.

“Ефективне вивчення історії – це не засвоєння інформації про те що?де? коли? Це моделювання досвіду, коли факти тісно переплітаються з особистими емоціями та внутрішніми мотивами. Це коли історія перестає бути текстом, а стає переживанням. Коли дослідник перестає бути спостерігачем, а стає співучасником. “Leopolis 1527: відродженя з попелу” – це спроба подарувати людям відчуття співпричетності до непростої, але захоплюючої історії Львова…”