Презентація книги

Презентація книги "Леонід Павлов"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Oльга Казакова

Музей модернізму, Москва

17 листопада 2015 / 17.00

Центр міської історії, Львів

Запрошуємо на презентацію книги про одного з найбільш знаних архітекторів радянської епохи, довгий творчий шлях якого містив і останню фазу авангарду, і сталінську неокласику, і, найбільш вичерпно, радянський модернізм і постмодернізм.

Книга вийшла друком у жовтні 2015 р. в італійському видавництві Electa Architecture, в серії Modern Masters. Ця серія присвячена кращим архітекторам сучасності, і включила в себе як широкий архівний матеріал, так і сучасні фотографії численних проектів та будівель.

У книзі "Леонид Павлов" можна простежити майже весь шлях розвитку радянської архітектури, отримати уявлення про її напрямки і ознайомитися з її кращими зразками. Але найголовніше - це перша велика праця, яка через роботу одного з найяскравіших архітекторів ХХ століття розкриває тему радянського модернізму другої хвилі - періоду, що почався з 1954 року та існував більше тридцяти років, до 1991 року, і багато в чому сформував сучасний міський простір. Інтерес до радянського модернізму, відносно недавнього, але зовсім невивченого, сьогодні зростає як у Європі та США, так і в Україні та Росії.

Леонід Павлов отримав архітектурну освіту у Вищій художньо-технічній майстерні (пізніше - Ленінградський вищий художньо-технічний інститут) під керівництвом Олександра Весніна, дружив у роки навчання з Іваном Леонідовим, який значною мірою вплинув на нього. Після випуску в 1930 році працював у майстерні Віктора Весніна над проектом житлових районів в районі Дніпрогес, а також займався конкурсним проектуванням, зокрема, брав участь у групі Івана Леонідова, який створив знаменитий проект Лінійного міста. У 1937 році Павлов вступив до аспірантури Академії Архітектури, де вивчав мову класики під керівництвом фахівців з історії архітектури. Він проектував і будував у стилі історизму до 1956 року, коли стало можливим повернутися до сучасної архітектури.

Павлов є одним з найяскравіших архітекторів радянського післявоєнного модернізму. Він розробив ряд нових типологій, зокрема будівлі, спроектовані для автомобілів і комп'ютерів, а також запропонував декілька радикальних містобудівних планів. Починаючи з середини 1970-х років в його проектах прослідковуються ознаки постмодернізму, і його остання велика робота, Меморіал Леніна в Горках, є яскравим прикладом цього стилю в колишньому СРСР.

Книга "Леонид Павлов" знаходиться в фондах бібліотеки Центру міської історії. Запрошуємо до читання.

Представить книгу

post picture

Oльга Казакова

історик архітектури, директор Музею модернізму, старший науковий працівник відділу теорії та історії архітектури і містопланування Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містопланування, кандидат мистецтвознавства. Ольга Казакова є стипендіаткою Центру міської історії і досліджує у Львові питання меморіалізації травматичної пам’яті на прикладі пам’ятників Чорнобильській трагедії.