Історія та методологія вивчення єврейської архітектури в Центральній та Східній Європі

Історія та методологія вивчення єврейської архітектури в Центральній та Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

др. Сергій Кравцов

Центр єврейського мистецтва Єрусалимського університету

25 грудня 2010 / 12.00

Центр міської історії, Львів

Проект "Зробити дослідження доступним: підготовка першого повного дослідження галицьких синагог в Україні" підтримує співпрацю українських та ізраїльських дослідників через спільне дослідження збережених синагог у галицьких містах на території України. Упродовж останніх двох десятиріч Центр єврейського мистецтва Гебрейського Університету разом з львівськими істориками та архітекторами нагромадив велику колекцію матеріалів про уцілілі синагоги.

Підготовка першого повного дослідження синагог Східної Галичини зробить його доступним громадськості, встановить високі стандарти для дослідження такого плану в Україні та приверне увагу громадськості до збереженої структури єврейської спадщини у регіоні.

У тісній співпраці з експертами Центру єврейського мистецтва в Єрусалимі львівські фахівці поновлять і усталять інформацію про теперішній стан збережених синагог, доповнять описи подальших синагог та завершать архівні пошуки у Львові, Тернополі й Івано-Франківську.

У цьому проекті Центр міської історії виступатиме як координатор. У тісній співпраці з Центром єврейського мистецтва підготовка й публікація дослідження не тільки створить прецедент аналогічних досліджень, але й стане базою для наукової співпраці, обміну знанням і приверне громадську увагу до теперішнього стану єврейської спадщини у Львові, Галичині й Україні.

Зображення

Верхнє: Синагога у Тернополі