Міні-проект по збору усних спогадів

Міні-проект по збору усних спогадів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7 жовтня  2009 / 17.30

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація матеріалів усної історії, зібраних під час Лаврівської літньої школи 28 серпня – 2 вересня 2009 р., "Geniusloci Лаврова: історична пам’ять мешканців села", яку провели Богдан Сольчаник, докторант Школи соціальних наук (Варшава) та магістр психології Олена Добош (Львів).

У програмі презентації відбулася дискусія, в якій зокрема взяли участь: докторантка Школи соціальних наук Анна Вилєґала (Варшава) із повідомленням "Специфіка історичної пам’яті Галичини на прикладі малих містечок" та керівник мікро-проекту Центру міської історії Центрально-Східної Європи "Усна історія Львова" доц. Галина Боднар (Львів).

Лаврівські літня школа зібрала разом студентів та випускників програми Міжінституційних Індивідуальних Гуманітарних Студій (МІГуС), які представляли ЛНУ ім. І.Франка, Український Католицький Університет (Львів) та Національний університет "Києво-Могилянська академія". Під час проведення Школи її учасниками було реалізовано міні-проект по збору усних спогадів 15 найстаріших мешканців с. Лаврів Старосамбірського р-ну Львівської області про історія Лаврівського монастиря св. Онуфрія у ХХ столітті.

Лаврівський монастир – одна з найстаріших монаших обителей в Галичині, впродовж своєї восьми вікової історії був важливим духовним та освітнім центром регіону. У 1939-1945 рр. його було розграбовано фізично, а пізніше, шляхом послідовного створення там кількох видів лікарень та інтернатів для розумово та фізично "неповноцінної" молоді, піддано спробі і символічного руйнування. Як відбились "великі" події XX ст., такі як Друга світова війна чи розпад СРСР на локальній історичній пам’яті мешканців села? Що говорять і пригадують вони про монастир у різні періоди його історії? Як ці спогади вплетені в контекст історії українського руху опору, приходу встановлення та функціонування радянської влади, підпільного минулого УГКЦ та, нарешті, найновішої історії незалежності? Спробу дати відповідь на ці запитаннями ми і зробимо під час анонсованої вище презентації.

Зображення

Верхнє: Лаврів. Онуфріївський монастир