Лаврів: родинні історії

Лаврів: родинні історії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 вересня 2014

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація результатів міні-дослідження, проведеного під час Лаврівської літньої школи у серпні цього року.

На прикладі с. Лаврів Старосамбірського району Львівської області ми простежили способи знищення, забування і заперечення локальної історії й ідентичності в ті часи, коли вони були невигідними. Цей процес можна простежити як в інших місцевостях Галичини, так і на всій території, яка контролювалася радянської владою.

На зустрічі було представлено порівняльний аналіз інтерв‘ю найстарших жителів Лаврова, зібраних у 2009 році під час першого польового дослідження та в серпні 2014 року. Чи змінився "спосіб пам‘ятання" респондентів? Які теми чи події життя забулися або зникли з наративу? Чи змінилася інтерпретація подій і як саме?

Організаторами школи в 2009 та 2014 роках стали випускники програми МІГуС - Міжінституційних Індивідуальних Гуманітарних Студій.

Вступ до розмови зробла др. Анна Вилегала, соціолог, випускниця програми Міжінституційних індивідуальних гуманітарних студій та Школи соціальних наук Польської Академії Наук. Автор праці "Переселення і пам‘ять. Дослідження (не)пам‘яті на прикладі української Галичини і польських т. зв.повернених земель".

Детальніше з програмою Лаврівської літньої школи 2014 можна ознайомитись у відкритій групі на Facebook

Організаторами школи в 2009 та 2014 роках стали випускники програми МІГуС - Міжінституційних Індивідуальних Гуманітарних Студій

Лаврівська літня школа була організована в рамках проекту "Польсько-українська співпраця для відновлення локальної пам‘яті". Проект реалізовував фонд "Наш вибір" (Варшава, Польща) у співпраці з ГО "Молодіжне об‘єднання "Апріорі" (Львів, Україна).

Проект втілювався за фінансової підтримки програми Польсько-американського Фонду Свободи "Зміни в регіоні RITA", яку реалізує фонд "Освіта для Демократії" (Польща).