Розвиток інфраструктури Інтернету у постсоціалістичній Литві

Розвиток інфраструктури Інтернету у постсоціалістичній Литві

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Міґле Барейкіте

Університет Зігена, Німеччина

10.2.2022, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / youtube

Запрошуємо на лекцію стипендіатки Центру Міґле Барейкіте, де вона  представить своє дослідження про розвиток Інтернету в постсоціалістичній Литві (1990-2018). Дослідження здійснене з перспективи технологічних та інфраструктурних студій та має на меті розширити знання про матеріальність медій через польові дослідження з увагою до культурних аспектів.

Основний предмет наукових інтересів дослідниці – телекомунікаційна галузь, яка запровадила та забезпечує суспільноважливі фізичні мережі Інтернету. В фокусі дослідження постсоціалістична Литва, оскільки це країна, яку зазвичай сприймають як периферію Європи, але яка також має особливо добре розвинені Інтернет-послуги з часів розпаду Радянського Союзу. З березня 2017 року по жовтень 2018 року Міґле провела польове дослідження на кількох об'єктах (що складалося з інтерв’ю із дієвцями сфери телекомунікацій, архівної роботи, включеного спостереження за методами роботи в Telia Lietuva) в містах Вільнюс та Каунас, щоб дослідити, як в сучасній Литві підтримується Інтернет як явище.

Під час лекції Міґле розповість про свою свою мотивацію, методологічний підхід, а також ключові аргументи з опублікованої дисертації (Transcript Verlag, 2022), зосереджуючись на інфраструктурі праці, геополітичних уявленнях та важливих домовленостях, які формують розвиток Інтернету в Литві.

Щоб взяти участь у лекції, будь ласка, зареєструйтесь.

Буде доступна онлайн-трансляція.

Мова лекції – англійська. В конференц-залі Центру буде доступний синхронний переклад на українську.

post picture

Міґле Барейкіте

Університет Зігена, Німеччина

Докторантка Університету Зігена (Німеччина). Отримала ступінь бакалавра з комунікацій у Вільнюському університеті, ступінь магістра з соціально-політичних критичних досліджень в Університеті Вітовта Великого в Каунасі та закінчила магістратуру з медій та політичної комунікації у Вільному університеті Берліна. У 2020 році захистила кандидатську дисертацію про розвиток Інтернету в постсоціалістичній Литві в Університеті Леуфана. Зараз досліджує організацію працівників економіки вільних заробітків у Берліні, Вільнюсі та Москві.

Зображення

Верхнє: Міґле Барейкіте

Портрет: Julija Goyd