В тіні імперій

В тіні імперій

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23 травня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Запрошуємо на презентацію книги Сергія Кравцова "В тіні імперій: Архітектура синагог східної та центральної Європи" (Веймар: Ґрюнберґ Ферлаґ, 2018) та збірки статей "Українські та єврейські митці міста Львів-Львув-Лємберґ: Від Аусґляйху до Голокосту" під ред. Сергія Кравцова, Іллі Родова і Малгожати Столярської-Фроні (Веймар: Ґрюнберґ Ферлаґ, 2019)

"[У свої книзі] Сергій Кравцов, дослідник Єврейського університету в Єрусалимі, знайомить читача з розмаїттям єврейських культур центральної та східної Європи. Протягом чотирьох століть він розглядає архітектуру синагог від Богеміїї до Буковини в Австо-Угорській імперії, від Волині до країн Балтії у Російській імперії, а також Єрусалиму, який на той час перебуває в Османській імперії. Автор простежує зміни єврейської ідентичності і культури під впливом потужних імперій, що зникли у ХХ столітті. Його спостереження показують культурне пробудження Реформованого іудаїзму протягом ХІХ століття, а також підйом розбіжних єврейських культур у період, який передував Голокосту. Книжка служитиме довідковим виданням для істориків архітектури і широкого кола читачів, зацікавлених архітектурою синагог. Вона прагне надихнути зусилля щодо збереження і захисту великих єврейських культур східної та центральної Європи" - Мартін Еберт, "Ґрюнберґ Ферлаґ".

"Від наукових розвідок до особистих спогадів, збірка статей "Українські та єврейські митці міста Львів-Львув-Лємберґ: Від Аусґляйху до Голокосту"пропонує різноплановий і провокуючий погляд на культурну і мистецьку ідентичність (а також конструювання ідентичностей) у тому, що редактори Сергій Кравцов та Ілля Родов називають "атмосферою пожвавленої національної свідомості" перед Другою світовою війною у Львові, де українці і євреї були меншинами у місті, в якому домінувала польська більшість. Спостереження авторів цього тому особливо важливі сьогодні, коли польська і єврейська меншини майже зникли у місті, тоді як спадщина Голокосту і комунізму створює суперечні образи пам'яті у збереженому міському просторі", - Рут Еллен Ґрубер, директорка "Єврейської спадщини Європи", авторка книжки: "Віртуально єврейська: Відновлення єврейської культури в Європі".

Ця збірка статей також є одним з результатів міжнародної конференції "Українські та єврейські художні та архітектурні середовища: Lwów/Lemberg/Львів від Ausgleich до Голокосту", що проходила в Центрі міської історії 5-7 листопада 2012 р.

post picture

Сергій Кравцов 

історик архітектури, дослідник. Вивчав архітектуру у Львівському політехнічному інституті, захистив дисертацію з історії містобудування Галичини в 1993 р. Наступного року переїхав до Ізраїлю і з того часу працює дослідником в Єврейському університеті Єрусалиму. Коло його наукових інтересів охоплює історію архітектури та містобудування Східної та Центральної Європи, історію архітектури синагог. Опублікував понад 60 статей українською, російською, польською, англійською мовами та івритом, чотири книги (дві у співавторстві, ще одна готується до друку), був редактором однієї книги.

Зображення

Верхнє: Велика Синагога у Белзі, 1910

Галерея: Ірина Середа