Голлівуд над Дніпром

Голлівуд над Дніпром

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26 квітня 2016 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Відбудеться показ фільму "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди" і зустріч з автором сценарію Станіславом Цаликом та режисером Олегом Чорним.  Розмову з авторами після перегляду поведе Олександра Сладкова.

Історико-документальна притча "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди" розповідає про незвичайну історію мальовничого села Бучак на Черкащині. З початку 1950-х років, завдяки Олександрові Довженку, воно перетворилося на своєрідний український Голлівуд, де фільмували Сергій Параджанов ("Українська рапсодія"), Юрій Іллєнко ("Вечір на Івана Купала"), Андрій Тарковський ("Іванове дитинство"), Володимир Денисенко ("Сон", "На Київському напрямку"), Микола Рашеєв ("Бумбараш") та інші кінематографісти.

На початку 1970-х років знімати українське поетичне кіно стало складно через цензуру і владні обмеження. Сергія Параджанова було ув’язнено. Тоді ж село Бучак частково затопили водою штучного Канівського моря, а його мешканців переселили. Завершилася історія "українського Голлівуду".

Нині Бучак став місцем боротьби громадських активістів за збереження хоча б того, що залишилося. Адже київські урядовці періодично намагаються реанімувати проект далекого 1985 року – масштабне будівництво гідро-акумулюючої станції. Це остаточно знищить і Бучак, і навколишні території. Натомість активісти хочуть зберегти унікальну місцину (яка, до того ж, є надзвичайно важливим археологічним комплексом неподалік Трипілля) і створити Національний природний парк "Середньодніпровський". Боротьба триває, цей сюжет поки що не має завершення. Історія Бучака – метафора того, що довелося пережити Україні за останні півстоліття. І того, що вона переживає нині.

Олег Чорний

член правління Національної Спілки кінематографістів України. Режисер-постановник художніх короткометражних фільмів – “Із життя чудової людини тов. Грузилова”, “Шал” та “Зів`яла сакура в моєму саду, ти знову проходиш повз мене…”. Режисер-постановник фільмів “Богдан Гаврилишин. Місія – свобода” та “Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди”, фільму-концерту гурту Сестер Тельнюк “Наш Шевченко”. Автор та співавтор численних арт-відео робіт, що неодноразово демонструвалися на різноманітних виставках, фестивалях, показах та арт-форумах в Україні, ФРН, Франції, Італії, США, Норвегії, Хорватії, ОАЕ та інших країнах. 

Станіслав Цалик 

письменник, кінодраматург, історик. Член Національної Спілки кінематографістів України та Асоціації європейських журналістів. Закінчив сценарну майстерню відомого кінодраматурга професора ВДІКу В.К. Черних. Автор сценаріїв повнометражного художнього фільму “Judenkreis, або Вічне Колесо” (режисер Василь Домбровський) та повнометражного документального фільму “Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди” (режисер Олег Чорний). Автор понад 30 документальних сценаріїв для телебачення, історичний консультант багатьох телевізійних проектів, присвячених київським старожитностям. 

Захід проводиться у партнерстві з мистецькою формацією Wiz Art.