Історія Голокосту

Історія Голокосту

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ірина Склокіна

Центр міської історії

3 жовтня 2015 / 15.00

Центр міської історії, Львів

3-8 жовтня 2015 р. проходитиме Восьмий щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідувань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на території сучасної Західної України та Польщі.

Перший день семінару відбудеться в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню історичної спадщини єврейської громади колишньої Галичини та культурі пам’яті про Голокост у СРСР та сучасній Україні. 3 жовтня учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси Центру міської історії, пов'язані з єврейською спадщиною та історією Львова і ширше, колишньої Галичини. Також, о 15.00 Ірина Склокіна прочитає лекцію "Культура пам’яті про Голокост у Радянському Союзі та незалежній Україні".

Проблематика семінару – історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Семінар проходитиме у Львові, Варшаві та Любліні. Учасники відвідають Меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі – музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті: Белжець, Майданек, а також нещодавно відкритий Музеї історії євреїв Польщі "Полін" у Варшаві, та дізнаються про його освітні програми. Учасники семінару також матимуть змогу обговорити питання історії Голокосту з науковцями і викладачами Польщі та збагатитися досвідом викладання Голокосту від польських колег-освітян.

Програма семінару

Семінар організований Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ) у співпраці з Центром "Театр Брама Гродська" (Люблін), за участі Центру міської історії і при підтримці Американського єврейського комітету та Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини.