Дім зустрічей з історією

Дім зустрічей з історією

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15 березня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація Варшавського Дому зустрічей з історією. Дім зустрічей з історією було створено 2005 року за ініціативою центру "Карта" (Karta) як самоврядна інституція культури міста Варшава. Його основним завданням є розповсюдження знань з історії Польщі та Центрально-Східної Європи в XX столітті. Цьому служать організовані інституцією історичні виставки, цикли зустрічей, дискусії, семінари і конференції, перегляд фільмів, пропагування книжок. Великий акцент робиться на освітню діяльність – Дім організовує творчі майстерні і заняття для дітей з дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, учнів гімназій та ліцеїв і студентів.

У медіатеці (цифровому архіві) інституція збирає, опрацьовує і надає доступ до спогадів свідків історії (Архів усної історії), а також оцифровує фотографії, документи і фільми. Дім зустрічей з історією друкує історичні книжки, а у своїй книгарні пропонує багатий вибір літератури, яка стосується XX cтоліття.

З 2009 року в рамках програми "Варшавська кресова ініціатива" ("Warszawska Inicjatywa Kresowa") інституція поширює знання про культурну спадщину східних земель Першої та Другої Речі Посполитої – спільну спадщину Литви, Білорусі, України та Польщі. "В міру наших можливостей показуємо історію, використовуючи різноманітні форми подачі інформації; з Домом зустрічей з історією співпрацюють митці, які готують художні інсталяції, міські акції, паратеатральні видовища. Зосереджуємо увагу на суспільній історії, цікавих біографіях, надзвичайних долях звичайних людей. Ми переконані, що пам’ять про XX cтоліття будує нашу ідентичність – як в особистому, так і в суспільному вимірі".

Про програму, завдання і специфіку Дому зустрічей з історією розповідав працівник інституції Томаш Куба Козловський – координатор програми "Варшавська кресова ініціатива". Презентація була проілюстрована фотографіями і фільмом, який висвітлює діяльність Дому зустрічей з історією.

Після презентації відбулося обговорення та розмова про перспективи співпраці між Домом зустрічей з історією та львівськими інституціями. Учасники зустрічі отримали інформаційні матеріали, листівки і буклети Дому зустрічей з історією.

Презентація відбулася польською мовою, обговорення - українською та польською.

  • img

Зображення

Верхнє: Варшавський Дім зустрічей з історією