Гостьові лекції

Гостьові лекції

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1 липня 2011

Центр міської історії, Львів

1 липня в Центрі міської історії в рамках ІІ літньої школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи" відбулись гостьові лекції спеціалістів з єврейських студій Ізраеля Барталя, Семена Голдіна та Йонатана Декель-Хена. Науковці ознайомили учасників з сучасним станом досліджень єврейських студій.

Розклад лекцій:

9.00 – 10.00 – лекція проф. Ізраеля Барталя "Штетл. Уявна географія, історія, література та пам’ять".

Ізраель Барталь - професор Єрейського університету в Єрусалимі, є головою Історичного товариства в Ізраїлі, один з найкращих дослідників історії євреїв Східної Європи, автор книги "The Jews of Eastern Europe, 1772-1881". Предметами його досліджень є історія євреїв у Палестині та в Східній Європі, Гаскала, єврейська історіографія.

10.10-11.10 – презентація др. Семена Голдіна. "Можливе і неможливе в дослідницькому проекті сьогодні – на прикладі проекту "Єврейська спадщина Галичини і Буковини"

11.20-12.20 – лекція др. Семена Голдіна. "Хто, кого і коли видумує? Дискусія про сучасну націю в ізраїльському та українському контексті"

Др. Семен Голдін – директор дослідницького центру російського та східно-європейського єврейства Леоніда Невзліна. Він захистив дисертацію на тему єврейської політики російського уряду в 1914-1917 рр., а також є автором низки праць на тему російсько-єврейських стосунків у ХХ столітті.

12.30-13.30 – лекція др. Йонатана Декель-Хена. "Єврейські землеробські поселення в модерну добу: Сполучені Штати, Південна Америка, Палестина"

13.40-14.40 – лекція др. Йонатана Декель-Хена "Єврейські землеробські колонії в Криму, Південній Україні, Білорусі та Біробіджані в радянський час"

Др. Йонатан Декель-Хен – академічний директор дослідницького центру російського та східно-європейського єврейства Леоніда Невзліна. Серед його зацікавлень: модерна європейська історія, історія пізньої Російської імперії та СРСР, модерна історія євреїв Східної Європи та Америки, аграрна історія єврейського народу. Лекція читатиметься англійською мовою з синхронним перекладом на українську.

Також о 16.30 відбулась дискусія "Музеї єврейської історії та культури: стан, проблеми, перспективи". У рамках зустрічі були проведені презентації учасників ІІ літньої школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи":

  • Музей історії євреїв Одеси "Мигдаль-Шорашим" (Володимир Чаплін)
  • Історичний музеї польських євреїв у Варшаві (Анна Сусак)
  • Проект музею єврейської культури у Львові (Львівський музей історії релігії, Максим Мартин)