Сірі коні

Сірі коні

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 січня 2020 / 18.00

Запрошуємо на показ фільму "Сірі коні" (Микола Рідний, 2016) та дискусію про історичну пам'ять в Україні.

Сценарій фільму "Сірі коні" засновано на протоколах допитів та історіях родичів маловідомого українського анархіста Івана Крупського – прадіда режисера фільму. Документально-постановочні епізоди присвячені парадоксальним періодам життя героя: керівництву повстанського загону, участі у громадянський війні початку 1920-х років, переховуванні від переслідування під виглядом радянського міліціонера, праці будівельником заводу. Розповідь про ситуації минулого відтворюється через дії героїв сьогодення: сучасних анархістів, співробітників нової поліції, студентів та робітників. Зйомки відбувалися в місцях конкретних історичних подій: Полтаві, Гадячі, Харкові та Богодухові.

Після перегляду відбудеться розмова навколо теми політики історичної пам'яті в Україні, її сліпих плям, а також про розбіжності між мистецтвом та пропагандою.
До дискусії долучаться автор фільму Микола Рідний, історик Олег Гринчук, історикиня Ірина Склокіна (Центр міської історії). Модеруватиме Богдан Шумилович (Центр міської історії).

Тривалість фільму: 38 хв.


post picture

Микола Рідний

Народився 1985 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтв. Автор фільмів, фотосерій, інсталяцій. Його роботи були показані на Венеційському бієнале сучасного мистецтва, у Мюнхенській Пінакотеці сучасності, Центрі сучасного мистецтва та медіа в Карлсруе, Академії мистецтв миру в Кельні, Музеях сучасного мистецтва Ляйпцигу та Варшави. Фільмографія: Вибране: “Звичайні місця” (2015), “Фортеця” (2014), “Діма” (2013).


Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму "Сірі коні" (Микола Рідний, 2016) 

Галерея: Віталій Солопчук