Показ стрічки Володимира Шевченка із експериментальним відео-артом Олега Воронка

Показ стрічки Володимира Шевченка із експериментальним відео-артом Олега Воронка

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12 жовтня 2017 / 16.30

Кінотеатр "Коперник", вул. Коперника, 9

У рамках Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art у Львові відбудеться показ стрічки "Добрий день Львова" Володимира Шевченка разом із експериментальним відео-артом Олега Воронка "Time forward, two times back", який був створений на основі матеріалів Міського медіаархіву.

"Добрий день Львова" (1969) – фільм відзнятий для показів з нагоди 30-ї річниці приєднання західноукраїнських земель до СРСР. Пропагандитська ціль прославлення праці і соціалізму досягалась  завдяки романтичності образів. Наслідуючи авангардну традицію міських кіносимфоній, Володимир Шевченко відзняв стрічку про Львів.  День з життя міста був розкривається через класичний прийом висвітлення праці та відпочинку. Детальні та великі плани облич, рук та техніки на підприємствах поєднані у фільмі із загальними видами вулиць і публічного простору. Доповнює цей візуальний ряд поезія Романа Лубківського та джазові імпровізації молодого виконавця і композитора  Михайла Мануляка.

Контрастуватиме яскравій кольоровій картинці фільму відео-арт медіа-художника Олега Воронка. "Time forward, two times back" - авторське осмислення митця питань побудови соціалістичного міста, створене на основі архівних відеоматеріалів опрацьованих Міським медіаархівом, зокрема кінохроніки з Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, телевізійні новини Львівського телебачення 50-60-х років, що зберігаються у Державному архіві Львівської області, а також записи із приватних архівів. Основою звукової частини стала відома сюїта Георгія Свірідова "Время, вперёд!" у авторській обробці.

Детальніше про подію та програму фестивалю на сторінці Wiz-Art.

Wiz-Art  — щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Фестиваль започаткований мистецькою формацією Wiz-Art, яка була заснована у 2008 році. Фестиваль щороку демонструє понад 100 найсвіжіших робіт короткого метру. Wiz-Art — це потужна культурна та освітня платформа, яка об’єднує українських та іноземних діячів кіно та знайомить українських глядачів із досвідом професіоналів.