Фільм – живий запис нашої пам’яті

Фільм – живий запис нашої пам’яті

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18.8.2022, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії, Львів, Богомольця 6

Запрошуємо на показ документального фільму "Фільм - живий запис нашої пам'яті" (Film, the Living Record of Our Memory, 2021).

З початком повномасштабної війни з Росією ми стали дуже чутливими до зовнішніх загроз. Це стосується як безпосереднього фізичного існування кожного, так й існування нашої пам’яті, яка зберігається у архівах, музеях, бібліотеках. На жаль, за останні п'ять місяців ми вже втратили надто багато. Проте навіть у мирному житті робота архівістів – це постійна боротьба за збереження спадщини минулого. Саме про це йдеться у фільмі Інес Тохарії (INÉS TOHARIA) "Фільм – живий запис нашої пам'яті", який побачив світ у 2021 році.

Показ фільму супроводжуватиметься обговоренням про збереження кіноспадщини в Україні та виклики війни.

Мова фільму – англійська. Під час показу буде забезпечено синхронний переклад на українську.

Cинопсис фільму

post picture

Фільм – живий запис нашої пам’яті

Інес Тохарії (INÉS TOHARIA), 2021

Чому ми досі можемо переглядати рухомі зображення відзняті понад 125 років тому?

Розвиток цифрових технологій сприяє зростанню належного ставлення до нашої аудіовізуальної спадщини. Однак дуже багато нашої кіноісторії та фільмів були безповоротно втрачені.

Кіноархівісти, куратори, техніки та кінорежисери з цілого світу пояснюють, що таке збереження фільму і чому це потрібно робити. Герої стрічки – хранителі фільмів, чия робота завжди залишається за кадром. Їхня мета – вберегти життя рухомих зображень. Задача, яку вони взяли на себе спирається на глибоке переконання у мистецькій та культурній цінності рухомих зображень. Вона співзвучна з вірою у те, що кіно може змінити чиєсь життя. Цей документальний фільм є жестом вдячності для всіх них і проливає світло на їхній вагомий подвиг.

Висловлюємо вдячність авторам та продюсером фільму за підтримку і надану можливість переглянути фільм.

Зображення

Верхнє: кадр з фільму "Фільм - живий запис нашої пам'яті" (Film, the Living Record of Our Memory, 2021).

Галерея: Богдан Ємець