Міграції Просвітництва: Бенджамін Франклін у Філадельфії, Парижі, Поділлі і Провіденсі

Міграції Просвітництва: Бенджамін Франклін у Філадельфії, Парижі, Поділлі і Провіденсі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Рейчел Рознер, др. Ненсі Сінкофф

5 липня 2017 / 14.00

Центр міської історії, Львів

Що спільного між засновником когнітивної поведінкової терапії Ароном Беком, єврейським просвітником Менделем Лефіном з Сатанова, якого підтримувала польська родина Чарторийських, і батьком-засновником американської нації, натуралістом і масоном Бенджаміном Франкліном?

Лекція присвячена незвичайним зв'язкам між Бенджаміном Франкліном і світом східноєвропейського єврейства та американської психології. Усі три постаті оновили методи лікування "душі" або "психіки" через щоденне узагальнення спостережень над когніціями та поведінкою. Їхні щотижневі розвідки, які друкувалися французькою, івритом й англійською, дивовижно схожі між собою. Чи могло би так бути, що всі три мислителі перебували під впливом психологічних, моральних і етичних ідей, що виникали в Польщі та Україні XVIII сторіччя?

Лекція відбулась англійською мовою.

post picture

Др. Рейчел Рознер

бостонська історикиня й психологиня. Ступінь доктора філософії в галузі психології отримала в Йоркському університеті (Канада). Завершила трирічні постдокторські студії за підтримки Національного наукового фонду при кафедрі історії науки в Гарвардському університеті. Спеціалізується на історії американської психотерапії ХХ сторіччя. Тепер пише першу комплексну біографію засновника когнітивно-поведінкової терапії Аарона Т. Бека: попередня назва – “У Бековому підвалі: Арон Т. Бек і виникнення когнітивної терапії” (на замовлення видавництва “Oxford University Press”).

post picture

Др. Ненсі Сінкофф

асоційована професорка кафедри єврейських студій та історії в Університеті штату Нью-Джерсі ім. Г. Ратґерса. Ступінь доктора філософії одержала в Колумбійському університеті. Спеціалізується з історії євреїв Польщі та є автором книги “Поза штетлом: модернізація єврейського життя на польському прикордонні” (Out of the Shtetl: Making Jews Modern in the Polish Borderlands). Д-р Ненсі Сінкофф консультувала галерею “Зустрічі з сучасністю” у Музеї історії польських євреїв “Полін”. Як стипендіатка ґранту Елізабет і Дж. Річардсона Дільворта від Інституту перспективних досліджень (2016-2017), вона завершує книгу “Зліва направо: Люсі С. Давидович, нью-йоркські інтелектуали і політика єврейської історії” (From Left to Right: Lucy S. Dawidowicz, the New York Intellectuals, and the Politics of Jewish History).

Зображення

Верхнє: Портрет Бенджаміна Франкліна у Лондоні, 1767, Девід Мартін