Плинне теперішнє і незакінчене минуле у документальному мистецтві

Плинне теперішнє і незакінчене минуле у документальному мистецтві

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30 січня 2017

Центр міської історії, Львів

Відбувся круглий стіл у рамках прем’єри фільму Віталія Манського "Рідні" у Львові.

Документальна стрічка "Рідні" є спробою дослідження національних ідентичностей людей з однієї родини, що живуть у Львові, на Донбасі, у Криму та в Одесі. На тлі подій останніх років дали про себе знати протиріччя поглядів, які з одного боку підсилюють політичний конфлікт, з іншого боку — бентежать своїм несподіваним унаочненням. Режисер Віталій Манський зібрав свідчення своїх близьких, використовуючи сімейну історію для виявлення суспільних тенденцій. Завданням круглого столу було розібратися, як можна працювати з таким матеріалом та загалом із продуктами документального мистецтва та яку роль вони відіграють у творенні національних міфів та сучасної історії. Ми спробували з'ясувати, як співвідноситься індивідуальний та колективний досвід, та чи можливе порозуміння завдяки цим творам?

Модераторка - Наталя Отріщенко, кандидатка соціологічних наук, координаторка проекту "Міські розповіді" у медіа архіві Центру міської історії.

Учасники

Віталій Манський 

режисер, навчався у Всесоюзному державному інституті кінематографії, автор більш ніж 30 фільмів, президент міжнародного фестивалю документального кіно “Артдокфест”.

Данило Судин

доцент кафедри соціології Українського Католицького Університету, захистив дисертацію на тему “Соціальні функції національних міфів”, займається дослідженням регіональної специфіки (від)творення української національної ідентичності в сучасній Україні.

Павло Ар’є

драматург, художній керівник Театру ім. Лесі Українки.

Прем'єра фільму "Рідні" відбулася 29 січня 2017 р.

Подія проводилася за підтримки представництва Фонду Г. Бьолля у Києві.

  • img

Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму фільму Віталія Манського "Рідні"