Документальний фільм

Документальний фільм "Місце народження"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14 вересня 2012

Центр міської історії, Львів

Відбувся перегляд і дискусія про документальний фільм "Місце народження", розмова за участі Генрика Ґринберґа про представлення проблематики Шоа в американській та світовій культурах.

Почесним гостем Шульцівського фестивалю у Львові є Генрик Ґринберґ (Henryk Grynberg), польський прозаїк, поет, драматург, есеїст єврейського походження, котрий від 1967 р. мешкає у США, в творчості якого переважає проблематика Шоа та долі європейських євреїв. Із огляду на єврейське походження, в роки II Світової війни він переховувався, з усієї родини вижив тільки Генрик і його мати. Вітчим був в'язнем Освенцима, в США утримував невеличку крамницю в бідній дільниці, загинув від рук грабіжника. Генрикового батька убив польський сусід-селянин, котрому Абрам Ґринберґ віддав на зберігання своє майно. Пошуки батькової могили та моральний розрахунок із убивцею стали сюжетом роману "Спадщина" й документального фільму "Місце народження" видатного польського кінематографіста Павла Лозинського.

Після перегляду фільму відбулася розмова про тему Шоа в культурі, місце і роль "єврейських" сюжетів у сучасній літературі, кіно, театрі та публічних дискусіях.

Подія відбувалася в рамках V Міжнародного фестивалю Бруно Шульца. З програмою можна ознайомитися тут.

Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму "Місце народження"