Дні Кракова у Львові

Дні Кракова у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11 червня 2010 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Відбулася лекція про життя отця Серафіна Кашуби та презентація книги Станіслава Дзєдзіца та Малгожати Дзєдзіц "Отець Серафін Кашуба. Великі люди Костелу". Захід відбувся в рамках проведення днів Кракова у Львові.

Отець Серафін Кашуба

народився у Львові на Замарстинові, де закінчив початкову  школу та гімназію ім. Стефана Жулкіевского. Після матури вступив до чину капуцинів. Теологічні та полоністичні студії  закінчив у Кракові.

У 1939 році, ненадовго, перед вибухом війни, прибув до родинного Львова, a після Другої світової війни вирішив залишитися на терені радянської імперії. Під час безпрецедентного знищення структур костелу та релігійності мешканців СРСР належав до небагатьох конспіративних представників Костелу Мовчання. Постійно переслідуваний, висміюваний i зачинений у закладах для “релігіозних” та лікарнях – став “усім для всіх”, досягаючи   віддалених рубежів Радянського союзу від Криму до Ленінграда, Сибіру і далекого Казахстану. Помер восени 1978 р. в атмосфері святості. Похований на Янівському цвинтарі. Триває процес беатифікації Отця Серафіна Кашуби.