Місто vs столиця: непроста біографія Києва

Місто vs столиця: непроста біографія Києва

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12 червня 2017 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Чи має Київ свою історію, якщо так, то якою вона є? Які наративи про місто-столицю побутують і які лягають в основу сучасного київського наративу? Як уявлення про "історичний Київ" впливають на сучасні дискусії про розвиток міста та естетичні смаки киян? Про всі ці проблемні питання ми пропонуємо поговорити, презентуючи збірку "Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ - середини ХХ століть". Збірка є результатом міжнародної конференції, проведеної в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" у грудні 2015 року за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Під час заходу ми сподіваємося також розглянути ширшу проблематику, пов’язану з історією українських міст, що в часи своєї модернізації і стрімкого розвитку належали до різних імперій.

Учасниці дискусії:

post picture

Олена Бетлій

к.і.н., доцент кафедри історії Національного Університету “Києво-Могилянська академія”. Тематика наукових досліджень: соціальна історія Києва в роки Першої світової війни та революції; дискурсивні практики європейського простору, політика ідентичностей у контексті євроінтеграційних процесів. Читає курси з міських студій, про ментальні мапи європейського простору та історію країн ЦСЄ 1989-2007 рр. Співпрацює з Центром міської історії в рамках проекту “Міста, війни та відбудови у Східній Європі 20 століття”.

post picture

Катерина Диса

PhD, к. і. н., доцентка кафедри історії Національного Університету “Києво-Могилянська академія”. Керівниця Центру польських та європейських студій НаУКМА. Авторка монографії “Історія з відьмами” (2008) і посібника “Історія повсякденного життя у ранньомодерній Європі” (2015). Останнім часом працює над дослідницькими проектами, пов’язаними з історією сексуальності в Україні XVIII ст., а також з історією подорожньої і путівникової літератури межі ХІХ–ХХ ст., зокрема щодо Києва.

post picture

Оля Мартинюк

к.і.н., викладачка історії в Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті, стажувалася в Інституті гуманітарних досліджень (Відень), та Німецькому історичному інституті в Москві. В даний час працює над організацією партисипативної експозиції про Велобум у Києві 1890-х рр. Основні сфери зацікавлення – націоналізм та електоральні процеси в українських губерніях Російської імперії на початку ХХ століття, урбаністична історія Східної Європи, гендерні студії, історія екології.

Зображення

Верхнє: Царська площа, Київ. Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного / Міський медіаархів