Презентація збірника наукових статей 

Презентація збірника наукових статей "(Не)задоволення публічними просторами"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11 квітня 2017 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Це третє видання із серії "Урбаністичні студії" – одного з проектів Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, який є стратегічним партнером Центру урбаністичних студій Національного університету "Києво-Могилянська академія". Разом з колегами видання презентувала Світлана Шліпченко, головна упорядниця збірника, керівниця наукових програм Центру урбаністичних студій НаУКМА.

Збірник "(Не)задоволення публічними просторами" складається з п’яти розділів – "Революція", "Політики", "Історія", "Трансформації" та "Образ-проект", які об’єднали понад два десятки критичних статей авторів та авторок з України, США, Австралії, Індії, Нігерії та Греції. У збірника широкі не лише географія, а й коло тем і питань: статті присвячено переосмисленню ролі відкритих просторів у сучасних містах, змінам їхніх функцій та образів, політикам пам’яті, проблемам інклюзивності.

Центр урбаністичних студій Національного університету "Києво-Могилянська академія" створено у жовтні 2015 року. Мета Центру – дослідження та поширення сучасних знань в галузі урбаністики, запровадження урбаністичних студій як університетської дисципліни. Публічний простір є одним із пріоритетів у роботі команди Центру (зокрема, дослідження кампусу НаУКМА, процеси декомунізації у просторі Києва та інших міст України).

Світлана Шліпченко

архітекторка за освітою,теоретик урбанізму, авторка монографій “Архітектурні принципи постмодернізму” та “Записано в камені”, численних статей, співавторка курсу “Урбаністика: сучасне місто” на освітній платформі Prometheus, ідеолог та головна редакторка серії видань “Урбаністичні студії”. Світлана викладає на кафедрі культурології НаУКМА курси з урбаністики, а від 2015 року є керівницею наукових програм Центру урбаністичних студій НаУКМА.

Зображення

Верхнє, Галерея: Центр урбаністичних студій