CEU Press: Історія, нинішні виклики та плани на майбутнє

CEU Press: Історія, нинішні виклики та плани на майбутнє

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 травня 2013

Центр міської історії, Львів

Услід за Центрально-Європейським Університетом, що його заснував американський філантроп угорського походження Джордж Сорос, у 1993 році засновано видавництво CEU Press. За два десятиліття свого існування, у цьому видавництві друком вийшли близько 300 книг, як монографій, так і збірників статей. Видавнича програма CEU Press головно зосереджена на проблемах Центрально-Східної Європи. Крім того, вона присвячена історії, суспільствам, культурі та економіці країн колишнього Радянського Союзу та його сусідів, у минулому та сьогоденні.

Видавництво розпочало розширення свого списку пріоритетів на видання томів у галузі арабських та ісламських досліджень, політики вищої освіти, ґендерних та медійних студій. Серед надрукованих у видавництві авторів є й низка всесвітньо відомих науковців, зокрема Рональд Дворкін, Владімір Тісманеану, Вацлав Гавел, Марія Тодорова, однак CEU Press не закриває двері й перед авторами-початківцями, якщо їхні дослідження заслуговують на ширше визнання та розповсюдження.

Пані Кош говорила про заснування та історію CEU Press, а також численні виклики, що постали перед видавництвом за роки його існування. Вона описала нинішній стан академічного книговидання у північній Америці та Європі.

post picture

Крістіна Кош

працювала редакторкою CEU Press з 2002 року, а у 2011 стала директоркою видавництва. За фахом вона літературознавець та лінгвіст, а з 2003 року вона займається редагуванням та перекладом для багатьох видавництв Угорщини.
Презентація відбулася англійською мовою із синхронним перекладом.

Зображення

Верхнє: Амброджо Лоренцетті. Деталь "Алегорії доброго уряду", "Ефекти доброї влади в місті та країні", c. 1337-40, Сієна, Італія